VI Niedziela Wielkanocna 14.05.2023 r.


 1. W tym tygodniu, we wtorek, przypada wspomnienie liturgiczne i święto św. Andrzeja Boboli – prezbitera i męczennika – Patrona Polski.
 1. Dzisiaj, na dodatkowej Mszy o 10.00 będziemy przeżywać w parafii pierwszą Komunię świętą. Polecajmy dzieci dobremu Bogu i opiece Maryi, prosząc, by zawsze były wierne Jezusowi
  i Kościołowi.
 1. Dzisiaj też przypadają pierwsze w tym roku uroczystości fatimskich. Wszystkich czcicieli Matki Bożej zapraszamy na Mszę o godz. 18.00, a po niej na procesję różańcową wokół kościoła.
 1. W najbliższy piątek 19 maja, po Mszy wieczornej, o godz. 18.45, odbędzie się w naszym kościele spotkanie z panem Wojciechem Sumlińskim – niezależnym dziennikarzem śledczym, publicystą, reżyserem filmowym, autorem między innymi takich książek jak: „Powrót do Jedwabnego 1-3”, „Zapis zarazy 1-2”, „Niebezpieczne związki Bronisława Komorowskiego”, „Niebezpieczne związki Donalda Tuska”, „(Nie)Nasza wojna”, „Strefa zgniotu” czy „Zakazana prawda”, jak też autorem filmów dokumentalnych, m.in.: „Powrót do Jedwabnego”. Zapraszamy na spotkanie, na którym będzie też można nabyć jego publikacje.
 1. Od piątku też do soboty będą przebywały w naszym kościele relikwie bł. Anieli Salawy. Kto chciałby modlić się przez jej wstawiennictwo, zapraszamy w tych dniach do świątyni.
 1. W przyszłą niedzielę kazania będzie głosił ks. Ryszard Halwa – pallotyn, założyciel Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia, redaktor naczelny miesięcznika „Moja Rodzina”, publicysta tygodnika „Niedziela”, współtwórca portalu internetowego prawy.pl. Po Mszach będzie można wesprzeć jego dzieła dobrowolnymi datkami i nabyć czasopisma.
 1. W przyszłą sobotę 20 maja o godzinie 16:00 swoją spowiedź będą miały dzieci rocznicowe,
  a w niedzielę na Mszy o g. 11:30 odbędzie się ich rocznica.
 1. Trwa maryjny miesiąc maj. Codziennie zapraszamy na 17.30, by śpiewem Litanii Loretańskiej wielbić najlepszą Matkę i razem z Nią adorować naszego Pana w Najświętszym sakramencie.
 1. Nasza Pallotyńska Wspólnota Ewangelizacyjna SILOE organizuje w dniu 17 czerwca jednodniową pielgrzymkę do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Koszt 200 zł. Zgłoszenia do pani Izabeli Broniek – tel.: 532 573 444.
 1. Po Mszach osoby, które zapisały się na prenumeratę tygodnika katolickiego „Idziemy”, mogą odebrać swój egzemplarz w zakrystii.

Obyśmy zawsze zmierzali w życiu drogą Bożych przykazań, stawali się godni Ducha Świętego i miłości samego Boga!