Niedziela Wniebowstąpienia 21.05.2023 r.


 1. W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia liturgiczne: w środę – Najświętszej Maryi Panny, Wspomożycielki Wiernych; w piątek – św. Filipa Nereusza – prezbitera; w sobotę – Najświętszej Maryi Panny, Królowej Apostołów – patronki naszego Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego.
 1. Serdecznie witamy dzisiaj w parafii ks. Ryszarda Halwę – pallotyna, założyciela Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia, redaktora naczelnego miesięcznika „Moja Rodzina”, publicystę tygodnika „Niedziela”, współtwórcę portalu internetowego prawy.pl. Dziękujemy mu za głoszone słowo i polecamy go opiece najlepszej Matki i mocy Ducha Świętego. Po Mszach będzie można wesprzeć jego dzieła dobrowolnymi datkami i nabyć czasopisma.
 1. Dzisiaj też, na dodatkowej Mszy o 11.30 będziemy przeżywać w rocznicę Pierwszej Komunii świętej. Polecajmy dzieci dobremu Bogu i opiece Maryi, prosząc, by zawsze były wierne Jezusowi i Kościołowi.
 1. Jeszcze przez 10 dni zapraszamy na 17.30, by śpiewem Litanii Loretańskiej wielbić najlepszą Matkę i razem z Nią adorować naszego Pana w Najświętszym sakramencie.
 1. W czwartek 25 maja, w Sali kinowej Muzeum Żołnierzy Wyklętych, odbędzie się o godz. 18.00 spotkanie z fotoreporterem i korespondentem wojennym – panem Mateuszem Lachowskim, zatytułowane: „Ruskij Mir w natarciu”. Więcej na plakacie w parafialnej gablocie. Także
  w czwartek, w naszym kościele, po Mszy o 18.00 odbędzie się kolejne spotkanie biblijne.
 1. W sobotę 27 maja, w wigilię Zesłania Ducha Świętego, na Mszę wieczorną zapraszamy kandydatów do bierzmowania, nasze wspólnoty i wszystkich chętnych. Po Mszy odbędzie się jeszcze modlitewne spotkanie.
 1. Przyszła Niedziela 28 maja, jako Niedziela Zesłania Ducha Świętego, kończy okres Zmartwychwstania Pańskiego oraz czas spowiedzi i Komunii wielkanocnej. Tym, którzy nie mają obiektywnych przeszkód do sakramentów, przypominamy o pilnej konieczności skorzystania
  z tych Bożych darów miłosierdzia.
 1. Nasza Pallotyńska Wspólnota Ewangelizacyjna SILOE organizuje w dniu 17 czerwca jednodniową pielgrzymkę do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Koszt 200 zł. Zgłoszenia do pani Izabeli Broniek – tel.: 532 573 444.
 1. Po wielu trudach udało się wreszcie zorganizować naszą parafialną pielgrzymkę. W tym roku zaproponowany termin wyjazdu to: 30.08 do 03.09.2023 r. Wyjazd byłby nocą ze środy na czwartek, powrót w niedzielę. Bazą docelową i wypadową będzie dom rekolekcyjny w Bardzie Śląskim, a atrakcjami miejscowości: Świdnica, Jawor, Walim, zwiedzanie zamku w Książu, opactwa cystersów w Krzeszowie, kompleksów poniemieckich podziemi Riese i Osówka, Skalne Miasta Adrspach w Czechach. Przewidywany koszt za przejazdy klimatyzowanym autokarem, pobyt w domu rekolekcyjnym, wyżywienie, wejściówki do muzeów, zabytków, pomników przyrody oraz ubezpieczenie to: 940 zł. Razem ze zgłoszeniem prosimy o zaliczkę 400 zł.
 1. Zapowiedzi: Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć: Daniel Karczewski – kawaler z par. Miłosierdzia Bożego w Łęgu Starościńskim z Katarzyną Szewczyk – panną
  z naszej parafii – zapowiedź 1-sza.

Oby życie nasze było nieustannym wniebowstępowaniem, tak, by nikt nie zatracił w życiu perspektywy wieczności i kierunku ku górze!