XXXI Niedziela zwykła – 5 listopada 2023 r.


 1. W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia liturgiczne: w czwartek: Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej; w piątek: św. Leona wielkiego – papieża i doktora Kościoła:
  w sobotę: św. Marcina z Tours – biskupa.
 1. Dzisiaj po Mszy o godz. 11.30, odbędzie się formacyjne spotkanie dzieci pierwszokomunijnych
  i ich rodziców. Obecność obowiązkowa.
 1. Trwa modlitwa różańcowa za zmarłych – codziennie o godz. 17.30. Można jeszcze wypisywać swoich bliskich na wypominkowych kartkach i składać je do zakrystii lub kancelarii. Kartki są na stoliku pod chórem.
 1. W czwartek 9 listopada zapraszamy na kolejne spotkanie biblijne po Mszy wieczornej. Będziemy rozważać fragment o potopie z Księgi Rodzaju.
 1. W najbliższą sobotę zapraszamy kandydatów do bierzmowania na Mszę wieczorną i spotkanie po Niej.
 1. W sobotę 11 listopada przypada Narodowe Święto Niepodległości. Z tej racji Muzeum Żołnierzy Wyklętych zaprasza na wiele patriotycznych wydarzeń, które rozpoczną się o 12.00. Na szczególną uwagę zasługują koncert dla Niepodległej o 17.00, a o 18.30 Wielki Pokaz Laserowy na dziedzińcu Muzeum. Więcej informacji na plakatach.
 1. W przyszłą niedzielę 12 listopada kazania na wszystkich Mszach będzie głosił ks. Waldemar Pawelec – pallotyn pracujący na Ukrainie. Po Mszach będzie można wesprzeć posługę naszych współbraci pracujących w tym kraju.
 1. Po Mszach osoby, które zapisały się na prenumeratę tygodnika katolickiego „Idziemy”, mogą odebrać swój egzemplarz w zakrystii.
 1. W tym tygodniu do wieczności przeszli nasi parafianie: śp. Andrzej Zyśk i śp. Janina Pieniążek. Módlmy się za nich: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Obyśmy strzegli się faryzejskiej obłudy, postawy wszelkiego wywyższania, a chcieli zawsze naśladować Jezusa w postawie służby i uniżenia!

Duszpasterze

Par. rzym.-kat. p.w. Św. Wojciecha B.M., Al. W.P. 44, 07-401 Ostrołęka

PKO BP, nr: 74 1240 1691 1111 0010 8502 4374.

Za wszystkie datki i każde wsparcie składamy serdeczne Bóg zapłać.