XXXII Niedziela zwykła – 12 listopada 2023 r.


  1. W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia liturgiczne: w poniedziałek: św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna – pierwszych męczenników Polskich; w czwartek: święto Najświętszej Maryi Panny Ostrobramskiej – Matki Miłosierdzia; w piątek: św. Elżbiety Węgierskiej – zakonnicy: w sobotę: bł. Karoliny Kózkówny – dziewicy i męczennicy.
  1. Dzisiaj kazania na wszystkich Mszach głosi ks. Waldemar Pawelec – pallotyn pracujący na Ukrainie. Serdecznie witamy go w naszej parafii i polecamy Bożej łaskawości i opiece Maryi. Po Mszach można wesprzeć posługę naszych współbraci pracujących w tym kraju.
  1. Trwa modlitwa różańcowa za zmarłych – codziennie o godz. 17.30. Można jeszcze wypisywać swoich bliskich na wypominkowych kartkach i składać je do zakrystii lub kancelarii. Kartki są na stoliku pod chórem.
  1. W przyszłą niedzielę 19 listopada będziemy gościć w naszej parafii przedstawicielkę organizacji Open Doors, niosącą pomoc prześladowanym w świecie chrześcijanom – panią Agatę Papierz. Opowie nam ona o prześladowaniach Kościoła w Azji. Po Mszach będzie można, za dobrowolną ofiarą, nabyć tematyczne książki.
  1. Informujemy, że sakrament bierzmowania odbędzie się w naszym kościele w sobotę 25 listopada o godz. 12.00. Udzieli go ks. bp. Ordynariusz Janusz Stepnowski.
  1. Po Mszach osoby, które zapisały się na prenumeratę tygodnika katolickiego „Idziemy”, mogą odebrać swój egzemplarz w zakrystii.

Oby nigdy nikomu nie zabrakło w życiu codziennym daru roztropności i postawy ufnego oczekiwania na przyjście Jezusa!

Duszpasterze

Par. rzym.-kat. p.w. Św. Wojciecha B.M., Al. W.P. 44, 07-401 Ostrołęka

PKO BP, nr: 74 1240 1691 1111 0010 8502 4374.

Za wszystkie datki i każde wsparcie składamy serdeczne Bóg zapłać.