XXXIII Niedziela zwykła 19.11.2023 r.


  1. W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia liturgiczne: w poniedziałek: św. Rafała Kalinowskiego – prezbitera; we wtorek: Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny; w środę:
    św. Cecylii – dziewicy i męczennicy; w piątek: św. męczenników wietnamskich: Andrzeja Dung-Lac – prezbitera i Towarzyszy.
  1. Dziś w naszej parafii serdecznie witamy panią Agatę Papierz – przedstawicielkę organizacji Open Doors, która niesie pomoc prześladowanym chrześcijanom na świecie. Za chwile opowie nam ona krótkie świadectwo o prześladowaniach Kościoła w Azji. Przy wyjściu będzie można otrzymać bezpłatny magazyn oraz, za dobrowolną ofiarą, nabyć tematyczne książki.
  1. Ks. Waldemar Pawelec – pallotyn pracujący na Ukrainie, który głosił kazania w zeszłą niedzielę składa serdeczne podziękowania za przyjęcie w parafii i ofiarność. Dzięki Waszej łaskawości udało mu się zebrać u nas i w Laskowcu 5400 zł.
  1. Trwa modlitwa różańcowa za zmarłych – codziennie o godz. 17.30. Jeszcze do końca listopada można wypisywać swoich bliskich na wypominkowych kartkach i składać je do zakrystii lub kancelarii. Kartki są na stoliku pod chórem.
  1. Informujemy, że sakrament bierzmowania odbędzie się w naszym kościele w sobotę 25 listopada o godz. 12.00. Udzieli go ks. bp Ordynariusz Janusz Stepnowski. Próby przed ceremonią przewidziane są w najbliższą środę, czwartek i piątek po Mszach wieczornych. W piątek na próbie mają być też świadkowie, którzy muszą dostarczyć pozwolenia ze swoich parafii. Po piątkowej próbie dla kandydatów i świadków odbędzie się sakrament pokuty i pojednania. Oczywiście obecność wszystkich obowiązkowa.
  1. Po Mszach osoby, które zapisały się na prenumeratę tygodnika katolickiego „Idziemy”, mogą odebrać swój egzemplarz w zakrystii.

Obyśmy nigdy nie zmarnowali żadnych talentów danych nam od Boga, ale wprawiając je w ruch służyli innym i budowali prawdziwie żywy Kościół!

Duszpasterze