X Niedziela Zwykła


 1. W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia liturgiczne: jutro – we wtorek: św. Barnaby – Apostoła; w czwartek: św. Antoniego – prezbitera i doktora Kościoła; w piątek: bł. Michała Kozala – biskupa i męczennika.
 1. Dzisiaj przeżywamy w parafii Niedzielę Misyjną. Kazania głosi nasz misjonarz: ks. Jan Adamowicz SAC. Serdecznie witamy go u nas życząc Bożego błogosławieństwa na jego apostolskich szlakach. Po Mszach można wesprzeć pallotyńskie dzieła misyjne dobrowolnym datkiem oraz nabyć książki i naszą misyjną kawę.
 1. Dziś także, o godz. 15.00 w Teodorowie, odbędzie się procesja z błogosławieństwem i poświęceniem pól oraz Msza św. pod krzyżem. Serdecznie zapraszamy mieszkańców Teodorowa i chętnych.
 1. 9 czerwca to też dzień wyborów do Parlamentu Europejskiego. Stawka tych wyborów jest ogromna. To walka o suwerenną Polskę w sercu Europy, o obronę naszych wartości i przyszłość młodego pokolenia. Nie zbagatelizujcie więc ich i wybierajcie tych, którzy skutecznie będą walczyć o wolność ojczyzn, odrzucenie zabójczego „zielonego ładu”, traktatu pandemiczneg WHO, zero emisyjności naszych domów i innych komunistycznych utopii.
 1. W miesiącu czerwcu, codziennie o 17.30, czcimy naszego Pana śpiewem litanii do Najświętszego Serca Jezusowego i odmawiamy koronkę do Bożego Miłosierdzia.
 1. Informujemy, że lista uczestników na naszą pielgrzymkę parafialną na Litwę jest już zamknięta Cieszymy się, że zgłosiło się 49 uczestników.
 1. W przyszłą niedzielę 16 czerwca będziemy gościć w parafii panią Joannę Jurkiewicz, autorkę książki: „Zwiastunowi z gór” o Janie Pawle II. To owoc jej osobistych spotkań z papieżem. Pani Joanna po każdej
  Mszy złoży krótkie świadectwo o naszym wielkim Rodaku, a po Eucharystiach będzie rozprowadzała swoje książki. Będzie też można uzyskać jej autograf.
 1. Mam nadzieję, że już niebawem ruszymy z kolejnymi robotami konserwatorskimi na kościele. W tym momencie mamy zapewnione 53 tys. zł. z Ministerstwa Kultury i walczymy o kolejne dotacje. Do każdej dotacji musi być jednak wkład własny, dlatego zwracamy się o pomoc do was i zapowiadamy
  w najbliższym czasie kolejną zbiórkę na terenie parafii. W związku z tym prosimy wolontariuszy, którzy zbierali ostatnio, o pomoc w jej przeprowadzeniu, a was drodzy zachęcamy do hojności i otwartości w ich przyjmowaniu. Każdy będzie miał identyfikator i zeszyt z kopertą, do której będą wrzucane ofiary. Po wrzuceniu trzeba będzie podpisać się i określić ofiarowaną kwotę. Z góry składamy Bóg zapłać.
 1. Po Mszach osoby, które zapisały się na prenumeratę tygodnika katolickiego „Idziemy”, mogą odebrać swój egzemplarz w zakrystii.
 1. Zapowiedzi: Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć: Jan Mateusz Głodek z par. Miłosierdzia Bożego w Ożarowie Mazowieckim z Natalią Sobocińską z naszej parafii. Są to zapowiedzi
  1-sze. Kto wiedziałby o jakichś przeszkodach do ślubu, winien zgłosić to w kancelarii.

Obyśmy wszyscy żyli i pozostawali w mocy Ducha Świętego i byli bliscy Jezusowi tak, jak Jego Matka Maryja!

Duszpasterze

Par. rzym.-kat. p.w. Św. Wojciecha B.M., Al. W.P. 44, 07-401 Ostrołęka

PKO BP, nr: 74 1240 1691 1111 0010 8502 4374.

Za wszystkie datki i każde wsparcie składamy serdeczne Bóg zapłać.