Nasza strona, aby wyglądać i działać prawidłowo, korzysta z plików cookies. Obsługę cookies można wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Więcej o polityce cookies.

Akceptuję

1000-lecie męczeńskiej śmierci św. Brunona z Kwerfurtu

29-06-2009 09:57 xRobert Turyk Fotorelacje wydarzeń poza parafią Oglądano: 1685

W sobotę – 27 czerwca - w kościele Zbawiciela Świata w Ostrołęce odbyły się dekanalne uroczystości związane z Jubileuszem Tysiąclecia męczeńskiej śmierci św. Brunona z Kwerfurtu, patrona diecezji łomżyńskiej. Nasza parafia pallotyńska włączyła się czynnie w te obchody. Wyruszyło z naszego kościoła w pieszej pielgrzymce ok. 40 osób. Podążając ulicami naszego miasta ze śpiewem na ustach i w modlitewnym duchu dotarliśmy na miejsce uroczystości.

Bogate w symbole Nabożeństwo Ewangelizacyjne oraz słuchane świadectwa osób z Ruchów Katolickich wprowadziły uczestników w obchody jubileuszu. Eucharystii przewodniczył ks. bp Tadeusz Bronakowski, liczni kapłani pracujący w parafiach dekanatu ostrołęckiego św. Antoniego oraz przedstawiciele wiernych ostrołęckich parafii. Na zakończenie spotkania wszyscy zostali zaproszeni na agape – poczęstunek w radosnej atmosferze wspólnego świętowania.