Nasza strona, aby wyglądać i działać prawidłowo, korzysta z plików cookies. Obsługę cookies można wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Więcej o polityce cookies.

Akceptuję

Kandydat na kapłana z naszej parafii

10-12-2004 13:25 Michał Wydarzenia poza parafią Czytano: 867

W dniu 8 grudnia br. wspólnota ministrancka naszej parafii wraz z ks. Proboszczem Tadeuszem uczestniczyła w podniosłej uroczystości obłóczyn w Wadowicach. Z rąk ks. Prowincjała Czesława Parzyszka SAC otrzymało swoją sutannę 21 nowicjuszy (czyli chłopaków, którzy rozpoczęli przygotowania do kapłaństwa). W tym nasz kolega Michał Maryniak - ministrant z naszej wojciechowickiej parafii.

Przeżycie było niezapomniane. Uroczystość rozpoczęła się Misterium Powołaniowym, w którym nasz kolega zagrał główną rolę. Po zakończeniu przedstawienia nagrodziliśmy wykonawców gorącymi brawami. Przedstawienie było wzruszające, nie w jednym oku błysnęła łza. Następnie uczestniczyliśmy we Mszy św. podczas której z rąk Prowincjała kandydaci otrzymali swoje sutanny. Był to moment bardzo wzruszający, gdyż Michał - jest jednym z nas, a jednocześnie jest już kimś innym. Po Mszy św. spotkaliśmy się całą grupą z Michałem i jego rodziną. Opowiadaliśmy swoje wrażenia. było wiele wzruszeń i radości. Grupa z naszej parafii była najliczniejsza. A podczas Świąt zobaczymy nowicjusza Michała w naszej parafii. T. P.