Nasza strona, aby wyglądać i działać prawidłowo, korzysta z plików cookies. Obsługę cookies można wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Więcej o polityce cookies.

Akceptuję

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE, 02 września 2018.
22 Niedziela zwykła (B).

01-09-2018 22:00 xRobert Kaim Ogłoszenia parafialne Czytano: 200

 

 1. Z kalendarza liturgicznego:

  03 września (poniedziałek) – Wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, Papieża i Doktora Kościoła;

  04 września (wtorek) – Święto Rocznicy Poświecenia Kościoła Katedralnego w Łomży;

  08 września (sobota) – Święto Narodzenia NMP.

 2. Jutro Rozpoczęcie Roku Szkolnego i Katechetycznego. Msze Święte w naszej parafii:

  - dla Szkół Średnich, w tym dla Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 – o godz. 9.00.

  - dla Szkół Podstawowych: SP nr 4 i STO – o godz. 10.00.

 3. W tym tygodniu przeżywamy I Czwartek i I Piątek Miesiąca. W I Czwartek zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu, na godz. 17.00.

  W I Piątek, w godzinach porannych odwiedzimy z Komunią Świętą Chorych. Jeśli ktoś chciałby, aby od września kapłan przychodził do Chorego w Pierwsze Piątki, prosimy o zgłoszenia do zakrystii. Adoracja Najświętszego Sakramentu w I Piątek również o godz. 17.00. Spowiedź pierwszopiątkowa dla Dzieci, Młodzieży i Dorosłych – od godz. 17.30. Pamiętajmy, że spowiedź to tylko przygotowanie serc do tego, co najważniejsze w Pierwszy Piątek: przyjęcia w tym dniu Komunii Świętej.

 4. Od dziś rozpoczynamy zapisy Młodzieży, która pragnie przygotować się w naszej Parafii do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Zainteresowanych: zwłaszcza uczniów klas 6 Szkoły Podstawowej oraz starszych, którzy może w zeszłym roku nie rozpoczęli takiego przygotowania, zapraszamy do zakrystii.

 5. W najbliższy piątek, 07 września, będziemy w naszym kościele przeżywać Całonocną Adorację Najświętszego Sakramentu wszystkich Ostrołęckich Wspólnot. Więcej na temat Adoracji, oraz jej plan, znajdują się w gazetce parafialnej.

 6. W przyszłą niedzielę, taca zbierana w czasie Mszy Świętych, przeznaczona będzie na KUL i dzieła edukacyjne Diecezji.

 7. W dzisiejszym GŁOSIE KATOLICKIM przeczytamy między innymi ciekawy wywiad z naszym Współbratem, Pallotynem, ks. Jackiem Zakrzewskim z Hodyszewa, pt.: „Wreszcie żyć: 12 kroków ku pełni szczęścia”; artykuł na temat troski o właściwe wychowanie, oraz relacje z kraju, regionu i świata.

 8. Wczoraj odbył się pogrzeb śp. Wiesława Polak, l. 62 z ul. Łomżyńskiej. Wieczny odpoczynek racz Mu dać, Panie; a światłość wiekuista niechaj Mu świeci na wieki wieków. Amen.

  Drogich Parafian i miłych Gości polecamy Dobremu Bogu i życzymy Bożego błogosławieństwa na cały tydzień przez przyczynę Maryi – Niewiasty Eucharystii.