Nasza strona, aby wyglądać i działać prawidłowo, korzysta z plików cookies. Obsługę cookies można wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Więcej o polityce cookies.

Akceptuję

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 10 czerwca 2018.
10 Niedziela zwykła (B).

09-06-2018 22:00 xRobert Kaim Ogłoszenia parafialne Czytano: 185

 

 1. Z kalendarza liturgicznego:

  11 czerwca (poniedziałek) – Wspomnienie św. Barnaby, Apostoła.

  13 czerwca (środa) – Wspomnienie św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła.

  14 czerwca (czwartek) – Wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.

 2. Składamy płynące z głębi serca podziękowania: „Bóg zapłać!” wszystkim Parafianom i Gościom, którzy uczestniczyli w obchodach oktawy Uroczystości Bożego Ciała i codziennie czynnie wzięli udział w procesji eucharystycznej. Niech Jezus Eucharystyczny przygarnie każdego z Was do swego miłosiernego Serca i obdarzy swoim błogosławieństwem i wszelkimi potrzebnymi darami i łaskami Ducha Świętego.

 3. Trwają w Kościele nabożeństwa czerwcowe, poświęcone czci Najświętszego Serca Zbawiciela, które codziennie odprawiamy w naszej świątyni po Mszy św. wieczornej. Serdecznie zapraszamy wszystkich Czcicieli Serca Pana Jezusa do wspólnej modlitwy, w której zawierzamy ufnie przygotowanie zarówno duchowe jak i materialne do historycznego dnia konsekracji naszego Wieczernika modlitwy.

 4. Młodzież z klas: VI i VII SP wraz z Rodzicami zapraszamy w przyszłą niedzielę tj. 17 czerwca na Mszę św. i spotkanie o godz. 13.00, ostatnie w tym roku szkolnym, w ramach przygotowania do sakramentu Bierzmowania. Obecność obowiązkowa.
 5. Tradycyjnie poświęcenie pól w Teodorowie odbędzie się dzisiaj o godz. 15.30. Będziemy wypraszać w modlitwie u Bożej Opatrzności – błogosławieństwo obfitych plonów i zachowanie nas od nieszczęść i klęsk żywiołowych.

 6. Dzisiaj przeżywamy w naszej Wspólnocie – niedzielę seminaryjną. Witamy serdecznie Ks. profesora Dariusza Smolarka wraz z Klerykami pallotyńskimi WSD z Ołtarzewa. Klerycy podzielą się z nami świadectwem wiary i swojego powołania i będą zbierać ofiary do puszek na utrzymanie pallotyńskiego Seminarium. . „Bóg zapłać!” za każdy dar serca na ten cel.

 7. Zapraszamy w przyszłą niedzielę tj. 17 czerwca na Nabożeństwo Fatimskie po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00.

 8. We środę tj. 13 czerwca w liturgiczne wspomnienie św. Antoniego Padewskiego, w dniu Imienin zapraszamy na Mszę św. wieczorną o godz. 18.00 w intencji Drogiego śp. Solenizanta Ks. Proboszcza Antoniego Pęksy.

 9. W sobotę tj. 16 czerwca o godz. 9.00 Dzieci pierwszokomunijne udają się na pielgrzymkę autokarową do Sanktuarium Matki Bożej Pojednania w Hodyszewie. Wyjazd sprzed naszego kościoła. Otaczamy nasze Dzieci modlitwą, aby mogli szczęśliwie i owocnie przeżyć tę pielgrzymkę.

 10. W przyszłą niedzielę tj. 17 czerwca będziemy przeżywać w naszej Wspólnocie parafialnej bezpośrednie przygotowanie do radosnego i oczekiwanego Dnia Konsekracji naszego kościoła. Kazania w tym dniu będzie głosił Ks. profesor WSD z Łomży Krzysztof Chodkowski, ceremoniarz diecezjalny, jak również ceremoniarz naszej Uroczystości Konsekracji. Taca w tym dniu będzie zbierana na potrzeby WSD w Łomży i w dowód wdzięczności za pomoc w prowadzeniu naszej Uroczystości Ks. prof. Krzysztofowi. Za każdą ofiarę złożoną na ten cel, już teraz składamy z serca płynące: „Bóg zapłać!”.

 11. Za tydzień zbierane będą ofiary do puszki na KUL i cele edukacyjne naszej Diecezji. Za każdą ofiarę już teraz składamy serdeczne: „Bóg zapłać!”.

 12. Zapowiedzi przedślubne: Marcin Parzych, kawaler z par. M.B. Nieustającej Pomocy w Lelisie i Agnieszka Nadrowska, panna z  par. tut. oraz Hubert Załęski, kawaler z par. tut. i Angelika Kamińska, panna z par. św. Anny w Dąbrówce.

 13. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb: śp. Jana Jastrzębskiego, l. 69 z Al. Wojska Polskiego 42, oraz śp. Andrzeja Kuśmierczyka, l. 69 z Teodorowa. Wieczny odpoczynek racz Im dać, Panie; a światłość wiekuista niechaj Im świeci na wieki. Amen.

   

  Drogich Parafian i miłych Gości polecamy Najświętszemu Sercu Zbawiciela i życzymy Bożego błogosławieństwa na cały tydzień przez przyczynę Niepokalanej Matki Kościoła.