Nasza strona, aby wyglądać i działać prawidłowo, korzysta z plików cookies. Obsługę cookies można wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Więcej o polityce cookies.

Akceptuję

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 10 Niedziela zw. – 06 czerwca 2021 r.

06-06-2021 00:00 Michał Ogłoszenia parafialne Czytano: 114
  1. Dziś w naszej parafii gościmy na Mszach ks. Przemysława Krakowczyka – pallotyna z Warszawy, który pracuje w Ośrodku Postulacji zajmującym się procesami beatyfikacyjnymi naszych kandydatów na ołtarze. Dziękujemy mu za świadectwo o ks. Szulmińskim – naszym pallotyńskim kandydacie na ołtarze. Po Mszach można wesprzeć działalność ośrodka wrzucając dobrowolny datek do puszki.

  2. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy w tym roku zaangażowali się w organizację i przygotowanie procesji Bożego Ciała, a zwłaszcza budowniczym ołtarzy – pierwszych dwóch: mieszkańcom ul Partyzantów, trzeciemu: mieszkańcom Teodorowa i czwartego: mieszkańcom ul. Krańcowej. Niech wam to Pan Bóg hojnie wynagrodzi.

  3. Trwa miesiąc czerwiec, czas szczególnej czci oddawanej Sercu Pana Jezusa. Codziennie o 17.30 śpiewamy litanię do Serca Zbawiciela i odmawiamy koronkę do Bożego Miłosierdzia. A do czwartku, z racji oktawy Bożego Ciała, wychodzimy jeszcze z Najświętszym Sakramentem
    i procesją wokół kościoła. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

  4. W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia liturgiczne: 8 czerwca we wtorek św. Jadwigi – królowej; w piątek 11 czerwca Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – tego dnia nie obowiązuje post: w sobotę 12 czerwca św. Bonifacego – biskupa męczennika.

  5. W przyszłą niedzielę 13 czerwca, po Mszy o godz. 18.00 odbędą się kolejne uroczystości fatimskie z różańcem, figurą Maryi i procesją wokół naszej świątyni.

  6. Cały czas trwa batalia o życie najbardziej czystych, niewinnych i bezbronnych. Powstrzymanie masowych mordów wymaga zmian w prawie. Dlatego Komitet Inicjatywy Ustawodawczej „Stop Aborcji” przygotował projekt  nowej ustawy – można go zobaczyć z tyłu na stoliku i karty do podpisów, by ustawa była procedowana. Zachęcamy by je składać pomni na słowa Jezusa: „Cokolwiek uczyniliście jednemu z tych najmniejszych, Mnieście uczynili”.

  7. Po Mszach osoby, które zapisały się na prenumeratę tygodnika katolickiego „Idziemy”, mogą odebrać swój egzemplarz w zakrystii.

  8. W ostatnim czasie przeszedł do wieczności nasz parafianin: śp. Tomasz Waldemar Wojtan. Módlmy się za niego: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…