Nasza strona, aby wyglądać i działać prawidłowo, korzysta z plików cookies. Obsługę cookies można wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Więcej o polityce cookies.

Akceptuję

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 11 Niedziela zw. – 14.06.2020 r.

14-06-2020 00:00 Michał Ogłoszenia parafialne Czytano: 96
  1. W tym tygodniu przypadają w liturgii wspomnienia: w środę – św. Brata Alberta, zakonnika; w piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa; w sobotę – Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

  2. Jeszcze raz składamy wyrazy dziękczynienia tym wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i przeprowadzenie procesji Bożego Ciała. Najpierw budowniczym pięknych ołtarzy: z ul. Pięknej, Środkowej, Broniewskiego, Wspólnej i Jasnej, wszystkim niosącym feretrony, chorągwie, Różaniec, poduszki, krzyż, nagłośnienie, baldachim nad monstrancją i kapłanem oraz dziewczętom sypiącym kwiaty. Dziękujemy też panu organiście, ministrantom i wszystkim wiernym obecnym na liturgii i procesji. Niech Jezus Eucharystyczny umacnia, strzeże i prowadzi.  

  1. Dzisiaj o godz. 15.00 odbędzie się w Teodorowie ceremonia poświęcenia pól, a po niej Msza św. pod Krzyżem. Zapraszamy szczególnie wszystkich mieszkańców wioski, a zwłaszcza rolników.

  1. Także dzisiaj, po Mszy o godz. 18.00 odbędą się uroczystości Fatimskie i różaniec z procesją wokół kościoła. Nie będzie zaś procesji w ramach nabożeństwa czerwcowego o 17.30.

  1. Parafialna pielgrzymka do Wieliczki, Wadowic Ludźmierza, Zakopanego i Krakowa, która miała się odbyć końcem maja, została przeniesiona na październik (08–11.10.2020 r.). Jeżeli w założonym przez nas nowym czasie doszłoby do pogorszenia stanu epidemicznego, przesuniemy ją na jeszcze inny termin.

  1. W najbliższą sobotę 20 czerwca o godz. 10.30 i 12.00, odbędą się dwie tury pierwszej Komunii świętej a dwie kolejne w niedzielę 21 czerwca o godz. 10.00 i 12.30. Pierwsza spowiedź odbędzie się dla każdej z grup bezpośrednio przed każdą ich Mszą świętą. Prosimy o modlitwę za dzieci i ich rodziców.

  1. Po Mszach osoby, które zapisały się na prenumeratę nowego tygodnika katolickiego „Idziemy”, mogą odebrać swój egzemplarz w zakrystii.

 

Zapowiedzi: sakramentalny związek mają zamiar zawrzeć: Kamil Zagórski z naszej parafii z Pauliną Martą Ogrodnik z par. bł. Karoliny z Tarnowa; Kamil Wysocki z naszej parafii z Izabelą Myśkiewicz z  par. Nawiedzenia N.M.P w Ostrołęce; Damian Karczewski z Patrycją Rudnicką – oboje z naszej parafii; Kamil Karasiński z naszej par. z Emilią Prusińską z par. Nawiedzenia N.M.P w Tarnowie oraz Norbert Jabłoński z naszej par. z Karoliną Rogozińską z par. Zbawiciela Świata w Ostrołęce. (zapowiedzi 1-sze)

 

Obyśmy zawsze, tak jak wybrani przez Jezusa Apostołowie, gorliwie głosili Pana, budowali na ziemi jego królestwo i służyli wszystkim swoimi charyzmatami! duszpasterze Par. rzym.-kat. p.w. Św. Wojciecha B.M., Al. W.P. 44, 07-401 Ostrołęka

PKO BP, nr: 74 1240 1691 1111 0010 8502 4374.

Za wszystkie datki i każde wsparcie składamy serdeczne Bóg zapłać.