Nasza strona, aby wyglądać i działać prawidłowo, korzysta z plików cookies. Obsługę cookies można wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Więcej o polityce cookies.

Akceptuję

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 12 Niedziela zwykła – 19 czerwca 2022 r.

19-06-2022 00:00 Michał Ogłoszenia parafialne Czytano: 115
 1. W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia liturgiczne: we wtorek: św. Alojzego Gonzagi – zakonnika; w czwartek: uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela; w piątek: uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa; w sobotę: Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

 2. Z racji przypadającej w piątek uroczystości Serca Jezusowego, tego dnia nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.

 3. Jeszcze raz dziękujemy tym wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania procesji Bożego Ciała. Najpierw budowniczym ołtarzy – mieszkańcom ulic: Łomżyńskiej i Energetycznej, Turskiego, Legionowej i Krzemińskiego, Alei WP 42. Dziękujemy służbie liturgicznej, niosącym baldachim, feretrony, chorągiew, krzyż, poduszki, dziewczynkom sypiącym kwiaty i ich rodzicom za pomoc, panu organiście za śpiewy, pani Basi za logistykę i czuwanie nad całością oraz wszystkim uczestniczącym i składającym świadectwo wiary w realną obecność Pana Jezusa pod postacią chleba. Niech Pan wam wszystkim wynagradza swoją łaską. 

 4. Dzisiaj po Mszy o godzinie 11.30 odbędzie się spotkanie organizacyjne wyjeżdżających w najbliższą środę 22 czerwca na naszą parafialną pielgrzymkę do Kotliny Kłodzkiej. Jednocześnie informujemy, że wyjazd będzie o godz. 22.00 spod naszego kościoła.

 5. Także dzisiaj, o godz. 15.00 w Teodorowie, odbędzie się pod krzyżem Msza św. o dobre plony, a po niej procesja z błogosławieństwem i poświęceniem pól, a po Mszy o godz. 18.00 różaniec fatimski z procesją wokół kościoła.

 6. Trwa miesiąc czerwiec, czas szczególnej czci oddawanej Sercu Pana Jezusa. Codziennie o 17.30, w oktawie Bożego Ciała, wychodzimy z procesją i Najświętszym Sakramentem, śpiewamy litanię do Serca Zbawiciela i odmawiamy koronkę do Bożego Miłosierdzia.

 7. W przyszłą niedzielę 26 czerwca będziemy gościć z kazaniami ks. Zbigniewa Wasińskiego – pallotyna, sekretarza sekretariatu Bożego miłosierdzia z naszego sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Ożarowie Mazowieckim. Po Mszach będzie można wesprzeć to dzieło dobrowolnym datkiem.

 8. W dniach 15 do 17 lipca na Hali Gołasia w Ostrołęce odbędą się po raz ósmy rekolekcje z ojcem Jamesem Manjackalem. Zapisy przez stronę internetową: www.manjackal.ostroleka.pl. Więcej na ten temat w parafialnej gablocie.

 9. Po Mszach ci, którzy zapisali się na prenumeratę tygodnika katolickiego „Idziemy”, mogą odebrać swój egzemplarz w zakrystii.

 10. Zapowiedzi: Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć – Kacper Bednarczyk z par. Zbawiciela Świata w Ostrołęce z Małgorzatą Kingą Zyśk z par. tutejszej (zapow. 1-sza).

 11. W tym tygodniu przeszedł do wieczności nasz parafianin śp. Krystian Grzegorz Romanowski. Módlmy się za niego: Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie...