Nasza strona, aby wyglądać i działać prawidłowo, korzysta z plików cookies. Obsługę cookies można wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Więcej o polityce cookies.

Akceptuję

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 13 maja 2018.
Niedziela Uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego (B).

12-05-2018 22:00 xRobert Kaim Ogłoszenia parafialne Czytano: 162

 

 1. Z kalendarza liturgicznego:

  14 maja (poniedziałek) – Święto św. Macieja Apostoła.

  16 maja (środa) – Święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski.

  19 maja (sobota) – Święto NMP Królowej Apostołów, głównej patronki wspólnoty Księży Pallotynów i ZAK – wspólnot wiernych świeckich.

 2. Dziś w Kościele przeżywamy doroczną Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Jezus Zmartwychwstały po 40 dniach od Paschy wstępuje do nieba, aby przygotować nam miejsce w Domu Ojca. Jednocześnie obiecuje nam zesłanie Ducha Świętego, Ducha Prawdy, Ducha Pocieszyciela w Dzień Pięćdziesiątnicy.
 3. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać w Kościele Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kończy się w Kościele okres paschalny i czas Spowiedzi wielkanocnej. Od ubiegłego piątku do soboty tj. 19 maja, trwa w Kościele nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego, którą odprawiamy podczas nabożeństw majowych.
 4. Codziennie po Mszy św. wieczornej, około godz. 18.30 serdecznie zapraszamy na nabożeństwa majowe. Poprzez wspólny śpiew Litanii Loretańskiej wypraszamy Łaski u Jezusa Miłosiernego dla naszej parafii przygotowującej się do historycznego Dnia Konsekracji świątyni oraz dla naszej Ojczyzny w setną rocznicę odzyskania Niepodległości.

 5. Dzisiaj rozpoczynamy w naszej parafii Nabożeństwa Fatimskie z procesją różańcową po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00, podczas której pomiędzy tajemnicami różańcowymi będziemy śpiewać Litanię Loretańską do Matki Bożej odprawiając nabożeństwo majowe. Nabożeństwa Fatimskie będziemy przeżywać od dzisiaj tj. 13 maja do października w niedzielę po 13, każdego miesiąca.

 6. We czwartek tj. 10 maja o godz. 18.00 nasza Młodzież przyjęła sakrament Bierzmowania z rąk JE Ks. Biskupa Tadeusza Bronakowskiego. Otoczmy modlitwą naszą Młodzież, aby napełniona Darami Ducha Świętego, dawała na co dzień piękne świadectwo wiary i odważnie szła za Chrystusem w swoim życiu, wypełniając Dekalog i przykazanie miłości.

 7. Dzieci z klas III przygotowujące się do przyjęcia I Komunii św. oraz Ich Rodziców zapraszamy dzisiaj na Mszę św. i spotkanie o godz. 11.30.

 8. W sobotę tj. 19 maja o godz. 10.30, dla Dzieci ze szkoły STO oraz w niedzielę tj. 20 maja o godz. 10.30, dla Dzieci ze SP nr 4 odbędzie się w naszej parafii - Uroczystość I Komunii św. Tak więc w niedzielę nie będzie Mszy św. o godz. 11.30! Spowiedź św. dla Dzieci z obu szkół oraz Ich Rodziców we czwartek tj. 17 maja po nabożeństwie majowym , około godz. 18.45.

 9. We wtorek tj. 15 maja o godz. 19.00 odbędzie się na plebanii spotkanie Rady parafialnej, na którym będziemy dalej omawiać organizację Dnia Konsekracji naszej świątyni. Wszystkich Członków Rady jak i chętnych do włączenia się w organizację, zwłaszcza z naszych Wspólnot działających przy parafii serdecznie zapraszamy.

 10. Wraz z Pallotyńską Wspólnotą Ewangelizacyjną organizujemy jednodniową pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej w Gietrzwałdzie w sobotę, dnia 9 czerwca. Wyjazd sprzed kościoła o godz. 7.00 a powrót ok. godz. 19.00. Koszt pielgrzymki – 25 zł. W programie: Msza św., przewodnik po Sanktuarium, źródełko. Droga Krzyżowa, ognisko z poczęstunkiem. Zapisy w zakrystii lub telefonicznie. Więcej informacji na ulotkach wyłożonych na stoliku przy wyjściu. Serdecznie zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania. Matka Boża Gietrzwałdzka zaprasza i czeka!

 11. Zapowiedzi przedślubne: Marcin-Janusz Heybowicz, kawaler z par. Matki Bożej Królowej Aniołów w Warszawie i Katarzyna Baczewska, panna z par. tut.

 12. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb: śp. Danuty Kęsickiej, l. 87 z ul. Partyzantów, śp. Adama Lewickiego, l. 68 z ul. Legionowej oraz śp. Witolda Mierzejewskiego, l. 71 z DPS z Al. Wojska Polskiego. Wieczny odpoczynek racz Im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj Im świeci na wieki. Amen.

Drogim Parafianom i miłym Gościom życzymy obfitości Bożych Łask i błogosławieństw oraz darów Ducha Świętego przez przyczynę Matki Bożej Królowej Apostołów.