Nasza strona, aby wyglądać i działać prawidłowo, korzysta z plików cookies. Obsługę cookies można wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Więcej o polityce cookies.

Akceptuję

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 15 października 2017.
28 Niedziela Zwykła (A).

14-10-2017 22:00 xRobert Kaim Ogłoszenia parafialne Czytano: 253

 

 1. Z kalendarza liturgicznego:

  16 października (poniedziałek) – Wspomnienie  św. Jadwigi Śląskiej.

  17 października (wtorek) – Wspomnienie  św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.

  18 października (środa) – Święto św. Łukasza Ewangelisty – patrona służby zdrowia.

  19 października (czwartek) Wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszki, kapłana i męczennika.

  20 października (piątek) – Wspomnienie św. Jana Kantego, kapłana.

  21 października (sobota) – Wspomnienie bł. Jakuba Strzemię, biskupa. 

 2. Dzisiaj, po Mszy św. wieczornej około godz. 18.45 zapraszamy na ostatnie w tym roku Jubileuszu setnej Rocznicy Objawień Matki Bożej Fatimskiej – Nabożeństwo Fatimskie. Przynieśmy ze sobą lampiony na procesję fatimską. Podziękujemy Pani Fatimskiej za Jej opiekę nad nami, błagając o pokój dla świata.
 3. Młodzież z klas: VI i VII SP oraz II i III Gimnazjum i Ich Rodziców zapraszamy dziś na Mszę św. i drugie spotkanie o godz. 13.00 w ramach przygotowania do sakramentu Bierzmowania. Obecność obowiązkowa na spotkaniu.
 4. Trwa miesiąc październik, poświęcony Matce Bożej i modlitwie różańcowej. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które są odprawiane w naszej świątyni przed Mszą św. wieczorną, o godz. 17.30. Różaniec dla Dzieci w każdą środę o godz. 15.30. Zechciejmy odpowiedzieć Matce Bożej – Królowej Różańca św. która wzywa podczas Objawień we Fatimie do odmawiania Różańca.

 5. W niedzielę 22 października nasza Wspólnota parafialna będzie przeżywać czas wizytacji kanonicznej naszego Arcypasterza Ks. Biskupa Janusza Stepnowskiego. Taka wizytacja każdej parafii odbywa się co 5 lat. Pragniemy jak najlepiej duchowo przygotować się do tego jakże ważnego wydarzenia w życiu parafii, stąd od dnia 13 października trwamy na modlitwie, odmawiając - nowennę do Ducha Świętego, po każdej Mszy św.

 6. Zbliża się okres szczególnych modlitw za naszych bliskich zmarłych. Przez cały listopad, przed Mszą św. wieczorną, będziemy odmawiali różaniec za zmarłych podanych nam na kartkach wypominkowych. Kartki te są wyłożone na stoliku za ławkami. Wypominki można składać w zakrystii lub kancelarii. Także za tych zmarłych poleconych w wypominkach, w różnych parafiach pallotyńskich, każdego dnia listopada, zostaną odprawione codziennie 24 Msze św.

 7. Jutro, 16 października o godz. 19.00 odbędzie się na plebanii pierwsze po wakacjach zebranie Rady Parafialnej, na którym przede wszystkim omówimy wizytację kanoniczną w naszej parafii, jak również podejmiemy namysł nad potrzebami, problemami wspólnoty parafialnej, dokonamy też wyboru nowego przewodniczącego rady. Wszystkich członków rady serdecznie zapraszamy.

 8. W tym tygodniu, w piątek tj. 20 października odbędzie się Pielgrzymka Maturzystów Diecezji Łomżyńskiej na Jasną Górę. Pielgrzymka rozpocznie się w Kaplicy cudownego Obrazu o godz. 14.45 a zakończy się Eucharystią o godz. 19.00.

 9. Młodzież naszej parafii zapraszamy na Pallotyńskie Czuwanie Młodych, które odbędzie się w Częstochowie, w dniach 28 – 29 października 2017 r. Spotkanie tradycyjnie rozpocznie się w Dolinie Miłosierdzia, po czym nastąpi przejście na Jasną Górę i tam będzie kontynuowane. W naszej parafii odpowiedzialnym za to czuwanie jest ks. Robert Kaim, z którym należy się kontaktować.
 10. Pragniemy wyrazić naszą wdzięczność za każdą ofiarę złożoną dobrowolnie na spłacenie kosztów związanych z budową nowego Ołtarza i ambonki Słowa Bożego w celu przygotowania się w przyszłym roku do poświęcenia naszej świątyni. Za każdą ofiarę serca wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne: „Bóg zapłać!” i dalej ośmielamy się prosić o wsparcie, bo wciąż jest taka potrzeba.

   

  Drogim Parafianom i miłym Gościom życzymy wielu Łask Jezusa Miłosiernego na każdy dzień tygodnia przez przyczynę Maryi -  Królowej Różańca świętego.