Nasza strona, aby wyglądać i działać prawidłowo, korzysta z plików cookies. Obsługę cookies można wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Więcej o polityce cookies.

Akceptuję

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 16 września 2018.
24 Niedziela zwykła (B).

15-09-2018 22:00 xRobert Kaim Ogłoszenia parafialne Czytano: 181
 1. Z kalendarza liturgicznego:

  18 września (wtorek) – Święto św. Stanisława Kostki, Zakonnika, Patrona Polski, Patrona Młodzieży i szczególnego Patrona Obecnego Roku Liturgicznego 2018;

  20 września (czwartek) – Wspomnienie Świętych Męczenników: Andrzeja, Pawła i Towarzyszy;

  21 września (piątek) – Święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.

   

 2. Dniem dzisiejszym rozpoczynamy w Kościele VIII Tydzień Wychowania. Jednocześnie dzień dzisiejszy jest 52 Dniem Środków Społecznego Przekazu. Stąd dzisiejszy GŁOS KATOLICKI poświęcony jest w głównej mierze zagadnieniom współczesnego dziennikarstwa. Ale przeczytamy również wiele relacji wydarzeń z Naszego Regionu, które miały miejsce w ostatnim czasie. Jest m.in. ciekawy artykuł, pt.: „Po co Kościołowi Papież?

 3. Dziś o godz. 13.00 – Specjalna Msza Święta dla Młodzieży, przygotowującej się w naszej Parafii do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania, oraz Ich Rodziców. Obecność obowiązkowa – Jest to ostatni dzień zapisów na tegoroczne przygotowanie.

 4. Również dziś, zapraszamy na Mszę Świętą wieczorną i Nabożeństwo Fatimskie z procesją różańcową wokół kościoła.

 5. W przyszłą niedzielę, 23 września, będziemy obchodzić w naszej Parafii Święto V Pułku Ułanów Zasławskich, podczas Uroczystej Mszy Świętej o godz. 10.30. Nie będzie więc w tym dniu Mszy Świętej o godz. 11.30.

 6. Pragniemy poinformować, że z Naszej Parafii, z puszki na Radio Maryja i Telewizję TRWAM zostało zebrane i wysłane na wyżej wymieniony cel: 400 PLN. Za złożone ofiary składamy: „Bóg zapłać”.

 7. Zapraszamy na wykład z okazji Światowego Dnia Choroby Alzheimera. Wykład będzie miał miejsce 22 września br., w Dziennym Domu Seniora przy Klasztorze. Więcej informacji znajdziemy w gazetce parafialnej.

   

  Życzymy wielu łask i Bożego błogosławieństwa na cały tydzień. Szczęść Boże!