Nasza strona, aby wyglądać i działać prawidłowo, korzysta z plików cookies. Obsługę cookies można wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Więcej o polityce cookies.

Akceptuję

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 17 czerwca 2018.
11 Niedziela zwykła (B).

16-06-2018 22:00 xRobert Kaim Ogłoszenia parafialne Czytano: 270
 1. Z kalendarza liturgicznego:

  21 czerwca (czwartek) – Wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.

 2. W sobotę tj. 23 czerwca o godz. 11.00 nasza parafia będzie przeżywać historyczny, tak długo oczekiwany dzień Konsekracji naszej świątyni, której dokona J.E. Ks. Bp. Janusz Stepnowski, Ordynariusz Łomżyński. Wszystkich Parafian i Drogich Gości serdecznie zapraszamy na tę Uroczystość. Prosimy o modlitwę za naszą parafię, abyśmy dobrze przygotowali się na dzień Konsekracji i dali piękne świadectwo naszej wiary i miłości do Chrystusa i Kościoła. Zgodnie z zapowiedzią sprzed tygodnia dziś przeżywamy bezpośrednie, duchowe przygotowanie do Konsekracji. Kazania głosi Ks. prof. WSD z Łomży Krzysztof Chodkowski, ceremoniarz naszej Uroczystości. Już dziś wyrażamy naszą wdzięczność Ks. prof. Krzysztofowi za trud włożony w duchowe przygotowanie nas do Konsekracji, jak i liturgiczne prowadzenie tej Uroczystości. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na potrzeby Ks. ceremoniarza Krzysztofa jako dowód naszej wdzięczności za wszelkie dobro. Za każdy dar serca złożony na tacę składamy: „Bóg zapłać!”. Postarajmy się, aby nikogo z nas nie zabrakło na tej historycznej, zapisanej złotymi zgłoskami w życiu naszej parafii – Uroczystości Konsekracji kościoła.

 3. W piątek tj. 22 czerwca o godz. 19.00 serdecznie zapraszamy ministrantów, lektorów, wszystkich chętnych, także ze wspólnot, pragnących włączyć się w przygotowanie sobotniej liturgii Konsekracji kościoła na próbę z Ks. ceremoniarzem Krzysztofem.

 4. Trwają w Kościele nabożeństwa czerwcowe, poświęcone czci Najświętszego Serca Zbawiciela, które codziennie odprawiamy w naszej świątyni po Mszy św. wieczornej. Podczas których modlimy się o dobre przygotowanie parafii, zarówno duchowe jak i materialne do dnia konsekracji naszego Wieczernika modlitwy, jak również z wdzięcznością za wszystkich naszych Drogich Darczyńców.

 5. Młodzież z klas: VI i VII SP wraz z Rodzicami zapraszamy dzisiaj na Mszę św. i spotkanie o godz. 13.00, ostatnie w tym roku szkolnym, w ramach przygotowania do sakramentu Bierzmowania. Obecność obowiązkowa.
 6. Drogich Parafian i Gości serdecznie zapraszamy dzisiaj na Nabożeństwo Fatimskie po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00, podczas którego będziemy modlić się o dobre przeżycie Uroczystości Konsekracji naszej świątyni, i aby Bóg nam błogosławił przez Maryję w ostatnich przygotowaniach.

 7. Kończy się rok szkolny. Serdecznie zapraszamy Dzieci i Młodzież oraz Rodziców, Nauczycieli i Wychowawców na Mszę św., aby podziękować Bogu Miłosiernemu za miniony rok pracy w szkole. Msza św. dla Szkół Podstawowych i Gimnazjów, zarówno nr 4 jak i STO – we czwartek tj. 21 czerwca o godz. 8.30, a dla ZSZ nr 2 w piątek tj. 22 czerwca o godz. 9.00.

 8. Jutro zapraszamy na spotkanie, Wszystkich chętnych o godz. 19.00 na plebanię, podczas którego będziemy omawiać bezpośrednie przygotowanie się naszej parafii do sobotniej Konsekracji kościoła.

 9. W sobotę tj. 23 czerwca obchodzimy Dzień Ojca. Wszystkich Ojców polecamy w modlitwie Bożemu Miłosierdziu przez przyczynę Matki Bożej Królowej Rodzin i św. Józefa: żyjącym wypraszamy obfitość Bożych Łask i błogosławieństw oraz darów Ducha Świętego, a zmarłym wypraszamy z wdzięcznością – dar nieba.

 10. Kustosz Sanktuarium św. Rodziny w Wyszkowie oraz Wydział Duszpasterstwa Łomżyńskiej Kurii Diecezjalnej, zapraszają do udziału w 2 Diecezjalnym Spotkaniu Mężczyzn i Ojców, które odbędzie się w przyszłą niedzielę tj. 24 czerwca. Rozpocznie się o godz. 11.30 w Sanktuarium św. Rodziny w Wyszkowie ( ul. Wł. Sikorskiego 40 ).

 11. Dziś zbierane są ofiary do puszki na KUL i cele edukacyjne naszej Diecezji. Za każdą ofiarę złożoną na ten cel składamy serdeczne: „Bóg zapłać!”.
 12. Zapowiedzi przedślubne: Hubert Załęski, kawaler z par. tut. i Angelika Kamińska, panna z par. św. Anny w Dąbrówce.

  Drogich Parafian i miłych Gości polecamy Najświętszemu Sercu Zbawiciela i życzymy Bożego błogosławieństwa na ostatnie dni przygotowania się do Konsekracji kościoła.