Nasza strona, aby wyglądać i działać prawidłowo, korzysta z plików cookies. Obsługę cookies można wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Więcej o polityce cookies.

Akceptuję

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 17 grudnia 2017.
3 Niedziela Adwentu (B).

16-12-2017 22:00 xRobert Kaim Ogłoszenia parafialne Czytano: 284

 

 1. Rozpoczynamy dzisiaj w naszej świątyni oczekiwany z nadzieją, święty czas Rekolekcji adwentowych. Poprowadzi je Ks. Włodzimierz Osica, pallotyn, były misjonarz z Ukrainy a dziś duszpasterz Pallotyńskiego Dzieła Pomocy dla Katolików na Wschodzie, którego serdecznie witamy w naszej Wspólnocie i zapewniamy o pamięci modlitewnej. Już teraz przypominam, że na zakończenie Rekolekcji, we środę, pragniemy wynagrodzić Ojcu Rekolekcjoniście za trud głoszenia Słowa Bożego ofiarą złożoną na tacę. W czasie Rekolekcji, od poniedziałku do środy, nie będzie Mszy św. roratniej o godz. 7.00. Pierwsza Msza św. o godz. 9.00 z nauką rekolekcyjną, następnie o godz. 15.30 dla Dzieci i o godz. 18.00 z nauką rekolekcyjną dla wszystkich. Spowiedź rekolekcyjna od poniedziałku do środy - pół godziny przed Mszą św. i podczas Mszy św. Szczegółowy program Rekolekcji zamieszczony jest w gazetce parafialnej. Zatroszczmy się, o to aby nikt w naszej Rodzinie, w domu nie pozostał bez Rekolekcji, bez Spowiedzi świątecznej. Módlmy się za naszą Wspólnotę o dar owocnego przeżycia Rekolekcji. Szczęść Wam Boże na czas powrotu do Boga i otwarcia się na Miłość zrodzoną w stajence Betlejemskiej!

 2. Wczoraj, 16 grudnia rozpoczęliśmy w naszej świątyni Nowennę do Dzieciątka Jezus, którą będziemy odmawiać, podczas każdej Mszy św. do Wigilii.

 3. Za tydzień będziemy przeżywać IV Niedzielę Adwentu a zarazem Wigilię Bożego Narodzenia. Msze św. w tym dniu zostaną odprawione do południa, czyli o godz. 7.00, 9.00 i 11.30. Nie będzie więc Mszy św. wieczornej. O tej porze zasiądziemy do Wieczerzy wigilijnej. W tej przedświątecznej gonitwie nie zapomnijmy o duchowym przygotowaniu do Świąt, przeżyjmy Rekolekcje oraz zaplanujmy nasz udział w ostatnich Roratach, na które zapraszamy jeszcze po Rekolekcjach, od czwartku do soboty o godz. 7.00.

 4. W zakrystii są jeszcze do nabycia świece Caritas na wigilijny stół, które po Wigilii można zapalić na grobach swoich najbliższych. Cena jednej świecy wynosi 15 zł. Dochód ze sprzedaży świec przeznaczony jest na wspieranie Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom pochodzącym z ubogich rodzin. „Bóg zapłać!” za tę adwentową jałmużnę.

 5. Zapraszamy także po poświęcone opłatki, którymi będziemy się łamać podczas wieczerzy wigilijnej. Ofiary składane przy nabyciu opłatków zostaną przeznaczone na sfinansowanie, choć w pewnym stopniu comiesięcznych opłat za ogrzewanie kościoła.

 6. Młodzież z klas: VI i VII SP oraz z II i III Gimnazjum wraz z Rodzicami zapraszamy na Mszę św. rekolekcyjną dzisiaj o godz. 13.00 w ramach przygotowania do sakramentu Bierzmowania.
 7. Zgodnie z zapowiedzią sprzed tygodnia dzisiaj po Mszy św. wieczornej o godz. 19.00 odbędzie się na plebanii spotkanie opłatkowe Rady Parafialnej. Wszystkich Członków Rady serdecznie zapraszamy.
 8. Do jutra prowadzimy w naszym kościele coroczną zbiórkę przedświąteczną na rzecz Dzieci z ubogich Rodzin naszej parafii. Jak co roku zbieramy artykuły żywnościowe o długim terminie przydatności: soki, słodycze i zabawki oraz owoce. Podarunki można składać do kartonu znajdującego się pod amboną, bądź w zakrystii. Za okazaną pomoc już teraz składamy serdeczne: „Bóg zapłać!” w imieniu obdarowanych Dzieci.

 9. W tym tygodniu wpłynęło kilka dobrowolnych ofiar na spłacenie budowy nowego Ołtarza Ofiary i ambonki Słowa Bożego. Za każdą ofiarę złożoną na ten cel wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne: „Bóg zapłać!” i jak zawsze zapewniamy o naszej pamięci w modlitwie i co tygodniowej Mszy św.

 10. Dzieci z kl. VI z naszej Szkoły Podstawowej przed kościołem sprzedają dziś bombki na choinkę zrobione przez Nich i Ich Rodziców. Koszt bombki to 10 zł. Uzyskane pieniądze ze sprzedaży są przeznaczone na dofinansowanie wycieczki.

 11. W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka na operację naszego małego parafianina – Szymonka Wołynka. W ramach tej zbiórki Dzieci z kl. V SP będą sprzedawały ozdoby choinkowe wykonane ręcznie. Dzieci będą rozdawały kartki z danymi fundacji, na którą można przekazać 1 % podatku lub darowiznę. Już dziś w tym celu stoi puszka przy kartonie z paczkami świątecznymi. „Bóg zapłać!” za wsparcie Szymonka.

 12. Zapowiedzi przedślubne: Artur Polak, kaw. z par. Królowej Rodzin w Ostrołęce i Marta Samsel, panna z par. tut.

 13. Zachęcamy jak zawsze do nabycia Głosu Katolickiego i poczytania w czasie Adwentu dobrego, budującego słowa i poznania czym żyje Kościół w Polsce i w Diecezji.

  Drogim Parafianom i miłym Gościom życzymy wielu Łask Jezusa Miłosiernego na czas Rekolekcji i ostatnie dni Adwentu przez przyczynę Matki Bożej– Gwiazdy Adwentu.