Nasza strona, aby wyglądać i działać prawidłowo, korzysta z plików cookies. Obsługę cookies można wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Więcej o polityce cookies.

Akceptuję

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 19 listopada 2017.
33 Niedziela Zwykła (A).

18-11-2017 22:00 xRobert Kaim Ogłoszenia parafialne Czytano: 293
 1. Z kalendarza liturgicznego:

  20 listopada (poniedziałek) – Wspomnienie  św. Rafała Kalinowskiego, kapłana.

  21 listopada (wtorek) – Wspomnienie  Ofiarowania NMP.

  22 listopada (środa) – Wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy.

  24 listopada (piątek) – Wspomnienie św. Męczenników: Andrzeja Dung-Lac, kapłana i Towarzyszy.

 2. Dziś Młodzież: z klas: VI, VII SP oraz II, III Gimnazjum i Ich Rodziców zapraszamy na Mszę św. i spotkanie o godz. 13.00 w ramach przygotowania do sakramentu Bierzmowania. Obecność na spotkaniu obowiązkowa.

 3. Za tydzień będziemy przeżywać ostatnią niedzielę kończącego się Roku Liturgicznego – Niedzielę Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to patronalne święto Akcji Katolickiej jak również patronalne Święto naszej pallotyńskiej Prowincji Chrystusa Króla. Polecamy się więc jako Księża Pallotyni pracujący od wielu lat w parafii Wojciechowice – Waszej, Kochani Parafianie pamięci modlitewnej, abyśmy gorliwie i wiernie pełnili służbę kapłańską pośród Was.

 4. Za tydzień w niedzielę będziemy gościć w naszej parafii wieloletniego Misjonarza z Rwandy ks. pallotyna Romana Rusinka. Ks. Roman jest obecnie duchowym opiekunem Adopcji Serca, Dzieci – sierot z Rwandy oraz Kustoszem Ołtarza Adoracji: „Światło Pojednania i Pokoju”, przeznaczonego do Sanktuarium w Kibeho w Rwandzie. Wygłosi nam kazania, opowiadając o teologii tego Ołtarza, jak również o pięknej idei 12-tu Gwiazd w Koronie Maryi. Po Mszy św. będzie zbierał ofiary do puszki przeznaczone na Misje pallotyńskie i Misjonarzy pracujących zwłaszcza w Rwandzie. Za każdą ofiarę złożoną na ten cel już teraz składamy serdeczne: „Bóg zapłać!”.

 5. Serdecznie zapraszamy na wypominki listopadowe. Codziennie za zamarłych nam poleconych przed Mszą św. o godz. 17.30 odmawiamy Różaniec. Nasi zmarli, którym tak wiele zawdzięczamy czekają na naszą modlitwę, gdyż sami sobie nie mogą pomóc, natomiast nam mogą wyprosić wiele łask u Boga Miłosiernego. Modlitwa we wspólnocie Kościoła jest dowodem naszej miłości i nieustannej pamięci o zmarłych.

 6. Pragniemy wyrazić naszą wdzięczność za wsparcie finansowe na ogrzewanie naszej świątyni. Za każdą dzisiejszą ofiarę złożoną na tacę składamy wraz z darem modlitwy, serdeczne: „Bóg zapłać!”. Jednocześnie też prosimy o odpowiedzialność i zamykanie za sobą drzwi kościoła.

 7. W tym tygodniu wpłynęło kilka dobrowolnych ofiar na spłacenie budowy nowego Ołtarza Ofiary i ambonki Słowa Bożego. Za każdą ofiarę złożoną na ten cel wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne: „Bóg zapłać!” i jak zawsze zapewniamy o naszej wdzięcznej pamięci w modlitwie.

 8. Drodzy Parafianie i Wszyscy modlący się w naszym kościele pragnę z wielką radością ogłosić tak długo wyczekiwany czas Konsekracji, poświęcenia naszej świątyni. Tę historyczną Uroczystość dla naszej parafii i świątyni będziemy przeżywać w roku setnej rocznicy odzyskania Niepodległości przez naszą Ojczyznę – dnia 23 czerwca A. D. 2018 r. o godz. 11.00. Na tę Uroczystość musimy jak najlepiej się przygotować pod każdym względem, stąd zapraszam Was do modlitwy w tej intencji i jednocześnie do współpracy w jej organizacji. Duchowym przygotowaniem do konsekracji będzie czas Renowacji Misji św., który będziemy przezywać w Wielkim Poście w ramach Rekolekcji.

 9. We wtorek tj. 21 listopada swoje Imieniny obchodzi nasz Ordynariusz, Ks. Biskup Janusz Stepnowski. Drogiego Solenizanta polecamy we wdzięcznej modlitwie Bogu Miłosiernemu przez przyczynę Matki Pięknej Miłości w Jej święto Ofiarowania. Szczęść Ci Boże Drogi nasz Ks. Biskupie!

 10. Jeszcze raz wszystkim narzeczonym przygotowującym się do sakramentu Małżeństwa przypominamy, że w myśl nowego programu, zobowiązani są oni do odbycia tzw. spotkań dla narzeczonych. Najbliższe spotkanie dla narzeczonych w naszym Dekanacie w parafii Klasztor, przez kolejnych 5 niedziel, rozpoczyna się dzisiaj. Początek spotkania o godz. 17.00. Do kancelarii miejsca ślubu należy się zgłosić 6 miesięcy przed terminem ślubu. Zgłoszenia, terminy spotkań dla narzeczonych, ukażą się po 1 grudnia, zarówno w Dekanacie jak i weekendowe oraz inne informacje dotyczące nowego programu na stronie internetowej Duszpasterstwa Rodzin Diecezji: www.duszpasterstworodzin.lomza.pl .

  Prosimy o nieodkładanie przygotowania do małżeństwa na ostatnią chwilę.

Drogim Parafianom i miłym Gościom życzymy obfitych Łask Jezusa Miłosiernego na każdy dzień tygodnia przez przyczynę Matki Bożej Miłości Ofiarowanej w Świątyni.