Nasza strona, aby wyglądać i działać prawidłowo, korzysta z plików cookies. Obsługę cookies można wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Więcej o polityce cookies.

Akceptuję

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 19 sierpnia 2018.
20 Niedziela Zwykła (B).

18-08-2018 22:00 xRobert Kaim Ogłoszenia parafialne Czytano: 305

 

Z kalendarza liturgicznego

20 sierpnia(poniedziałek) - Wspomnienie św. Bernarda, Opata i Doktora Kościoła.

21 sierpnia (wtorek) - Wspomnienie św. Piusa X, Papieża.

22 sierpnia (środa) - Wspomnienie Najśw. Maryi Panny, Królowej.

24 sierpnia (piątek) - Święto Św. Bartłomieja, Apostoła.

 

W niedziele 26 sierpnia przypada Uroczystość Najśw. Maryi Panny Częstochowskiej. Pamiętajmy w tym dniu szczególnie o Jasnej Górze- Duchowej Stolicy naszej Ojczyzny, oraz o niezliczonych cudach i łaskach, które Matka Boska Częstochowska wypraszała przez setki lat dla swoich wiernych czcicieli.

W przyszłą niedzielę 26 sierpnia na Mszy Świętej o godz. 9.00 oficjalnie przywitamy ks. Tomasza Zaczkiewicza SAC. Ksiądz Tomasz na mocy Dekretu Wyższego Przełożonego Księży Pallotynów Prowincji Chrystusa Króla został mianowany Proboszczem naszej Parafii oraz Rektorem Pallotyńskiej Wspólnoty w Ostrołęce. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian do uczestnictwa w tej Mszy Świętej.

Dziś po Mszy świętej o godz. 18.00 w ramach Nabożeństw Fatimskich zapraszamy na uroczystą procesję z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Podczas procesji będziemy wspólnie odmawiać Różaniec.

Gorąco zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, w której możemy przeczytać ciekawe artykuły ubogacające naszą religijną wiedzę i pogłębiające naszą wiarę.

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do Pana Śp. Kazimierz Szymczyk z ul. Kołobrzeskiej. Zmarłego Kazimierza polecamy Miłosierdziu Bożemu… Wieczny odpoczynek racz Mu dać, Panie; a światłość wiekuista niechaj Mu świeci na wieki. Amen.

Wszystkim parafianom i miłym gościom życzymy Bożego błogosławieństwa i Opieki NMP na cały rozpoczynający się nowy tydzień.