Nasza strona, aby wyglądać i działać prawidłowo, korzysta z plików cookies. Obsługę cookies można wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Więcej o polityce cookies.

Akceptuję

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 20 maja 2018.
Niedziela Zesłania Ducha Świętego (B).

19-05-2018 22:00 xRobert Kaim Ogłoszenia parafialne Czytano: 193

 

 1. Z kalendarza liturgicznego:

  24 maja (czwartek) – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

  26 maja (sobota) – Wspomnienie św. Filipa Nereusza, kapłana.

 2. Dziś w Kościele przeżywamy doroczną Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, znane pod ludową nazwą Zielone Świątki. Jezus Zmartwychwstały, który wstąpił do nieba, w Dzień Pięćdziesiątnicy posyła nam od Boga Ojca, obiecanego Ducha Świętego, wylewając na każdego z nas siedmiorakie Dary. Dzisiaj za publiczne odmówienie hymnu: „O Stworzycielu, Duchu przyjdź” można uzyskać odpust zupełny. Niedzielą Zesłania Ducha Świętego kończy się w Kościele okres wielkanocny a jednocześnie obowiązek Spowiedzi wielkanocnej. Jutro 2-gi dzień Zielonych Świąt. W Kościele obchodzimy święto Maryi Matki Kościoła. Msze św. będą odprawiane jutro o godz. 7.00, dodatkowa o godz. 9.00 i wieczorem o godz. 18.00. Od poniedziałku rozpoczynamy w Kościele okres zwykły w Liturgii, charakteryzujący się zielonym kolorem szat i będzie trwał aż do Adwentu.
 3. Dziś w naszej parafii o godz. 10.30 przeżywamy radosny dzień I Komunii św. Otaczamy nasze Dzieci, które po raz pierwszy przyjmą Pana Jezusa w Eucharystii do swoich serc oraz Ich Rodziców serdeczną modlitwą. Od poniedziałku do soboty Dzieci pierwszokomunijne zarówno z STO jak i SP nr 4 wraz z Rodzicami będą uczestniczyć w Białym Tygodniu we Mszy św. i nabożeństwie majowym o godz. 18.00. Dziś nie ma Mszy św. o godz. 11.30!
 4. W przyszłą niedzielę tj. 27 maja o godz. 10.30 w naszej parafii odbędzie się Rocznica I Komunii św. Tak więc w niedzielę nie będzie Mszy św. o godz. 11.30. Próba dla Dzieci rocznicowych we wtorek tj. 22 maja po nabożeństwie majowym około godz. 18.45. Spowiedź dla Dzieci i Ich Rodziców w piątek tj. 25 maja około godz. 18.45.

 5. Codziennie po Mszy św. wieczornej, około godz. 18.30 zapraszamy na nabożeństwa majowe, podczas których wypraszamy Łaski i błogosławieństwo u Jezusa Miłosiernego dla naszej parafii przygotowującej się do historycznego Dnia Konsekracji świątyni oraz dla naszej Ojczyzny w setną rocznicę odzyskania Niepodległości.

 6. W sobotę tj. 26 maja obchodzimy Dzień Matki. Wszystkie nasze Kochane Mamy polecamy w modlitwie Jezusowi Miłosiernemu przez przyczynę Matki Bożej Miłości, błagając żyjącym: o Boże błogosławieństwo, wdzięczność swoich dzieci oraz łaskę zdrowia a Tym, które odeszły do wieczności o łaskę nieba. Jednocześnie zapraszamy do wspólnej modlitwy: na Mszę św. i nabożeństwo majowe, gdzie będziemy modlić się za Was. Szczęść Wam Boże!

 7. Wraz z Pallotyńską Wspólnotą Ewangelizacyjną organizujemy jednodniową pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej w Gietrzwałdzie w sobotę, dnia 9 czerwca. Wyjazd sprzed kościoła o godz. 7.00 a powrót ok. godz. 19.00. Koszt pielgrzymki – 25 zł. W programie: Msza św., przewodnik po Sanktuarium, źródełko. Droga Krzyżowa, ognisko z poczęstunkiem. Zapisy w zakrystii lub telefonicznie. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania. Jest jeszcze kilka miejsc wolnych.

 8. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała, którą będziemy przeżywać w przyszły czwartek tj. 31 maja. W związku z tym, jak co roku prosimy o przygotowanie czterech ołtarzy: I ołtarz przy kościele – Mieszkańcy ul. Partyzantów, bloki: 2 – 8; II ołtarz przy ul Czwartaków – Mieszkańcy ul. Partyzantów, bloki: 10 – 16; III ołtarz na placu przed blokiem Legionowa 15 – Mieszkańcy Teodorowa; IV ołtarz przy bloku Al. Wojska Polskiego 42 – Mieszkańcy ul. Krańcowa. Za przygotowanie ołtarzy już teraz składamy serdeczne: „Bóg zapłać!”.

 9. Zapowiedzi przedślubne: Marcin Podporski, kawaler z par. Trójcy Przenajświętszej w Czerwinie i Katarzyna Samsel, panna z par. tut.

 10. Zachęcamy do nabycia Głosu Katolickiego, w którym znajdziemy wiele ciekawych artykułów, min. dotyczących dzisiejszej Uroczystości Zesłania Ducha Świętego i Maryi Matki Kościoła oraz liczne reportaże z życia Kościoła w Polsce i w naszej Diecezji.

   

Drogim Parafianom i miłym Gościom życzymy obfitości Bożych Łask i błogosławieństw oraz darów Ducha Świętego przez przyczynę Maryi Matki Kościoła.