Nasza strona, aby wyglądać i działać prawidłowo, korzysta z plików cookies. Obsługę cookies można wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Więcej o polityce cookies.

Akceptuję

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 20 sierpnia 2017.
20 Niedziela Zwykła (A).

19-08-2017 22:00 xRobert Kaim Ogłoszenia parafialne Czytano: 271
 1. Z kalendarza liturgicznego:

  21 sierpnia (poniedziałek) – Wspomnienie  św. Piusa X, papieża.

  22 sierpnia (wtorek) – Wspomnienie NMP Królowej.

  24 sierpnia (czwartek) – Święto św. Bartłomieja, Apostoła.

 2. W sobotę tj. 26 sierpnia przeżywamy w Kościele w Polsce doroczną Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Przeżywając w tym roku trzechsetną rocznicę Koronacji cudownego Wizerunku naszej Matki i Królowej – Pani Jasnogórskiej, postarajmy się przyjść na Mszę św., aby we wspólnocie Kościoła podziękować Bogu Miłosiernemu za ponad 600 lat Jej opieki nad naszą Ojczyzną, odnawiając Jasnogórskie Śluby Narodu.

 3. Zgodnie z decyzją ks. Prowincjała z dniem 25 sierpnia naszą Wspólnotę opuści ks. Dariusz Zalewski, który zostaje przeniesiony do Wspólnoty w Otwocku. W związku z tym, tak jak ogłaszaliśmy – zapraszamy dziś na Mszę św. Dziękczynną na godz. 11.30 za dar Osoby ks. Darka i wszelkie dobro jakie pozostawia w naszej Wspólnocie parafialnej i zakonnej. Jednocześnie zapewniamy ks. Darka o naszej wdzięcznej modlitwie, życząc obfitości darów Ducha Świętego, Bożego błogosławieństwa i przemożnej opieki Matki Bożej Fatimskiej. Szczęść Ci Boże Drogi ks. Darku!

 4. Z dniem 25 sierpnia naszą Wspólnotę ubogaci swoją Osobą – ks. Artur Wierzbicki, pallotyn, który przybędzie do nas z Radomia, którego polecając Bożemu Miłosierdziu przez przyczynę Matki Bożej Miłości, uroczyście powitamy na Mszy św. w przyszłą niedzielę tj. 27 sierpnia o godz. 11.30, na którą serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian i Gości.

 5. Zapraszamy w każdą środę po Mszy św. wieczornej na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań, które można wrzucać do skrzynki znajdującej się na stoliku za ławkami.

 6. Pallotyńska Wspólnota Ewangelizacyjna zaprasza do wspólnej modlitwy za naszą umiłowaną Ojczyznę. Ofiarujmy choćby codziennie jedną Zdrowaś Maryjo do Matki Bożej Jasnogórskiej. Niech naszym wyrazem zobowiązania do modlitwy będzie dyplomik, który można otrzymać przy wyjściu z kościoła.

 7. Dzisiejsze ofiary składane na tacę zgodnie z zapowiedzią sprzed tygodnia są przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej i wszelkie inicjatywy podejmowane przez nią w całym Kościele.

 8. Osoby, które skończyły szkołę średnią – (matura nie jest wymagana) i chciałyby zdobyć zawód lub dodatkowe kwalifikacje, mogą zapisywać się do bezpłatnej Medyczno – Społecznej Państwowej Szkoły Policealnej, w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Ostrołęce mieszczącego się przy ul. Parkowej 6. Szkoła oferuje kształcenie w systemie dziennym, wieczorowym lub zaocznym. Nie ma ograniczeń wiekowych kandydatów. Od nowego roku szkolnego zostają utworzone trzy nowe kierunki: technik sterylizacji medycznej, opiekunka dziecięca i asystent osoby niepełnosprawnej. Więcej informacji w ulotce, które wyłożone są na stoliku pod chórem i na plakacie znajdującym się przy wejściu do kościoła.
 9. Zachęcamy jak co tydzień do nabycia Głosu Katolickiego, w którym znajdziemy wiele ciekawych artykułów min.„Prawdziwie Polska Królowa”, „Sukienki i korony Matki Bożej”, „Patron chroniący od zarazy” i reportaży z życia Kościoła w Polsce i w naszej Diecezji.
 10. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Jadwigi Postalewicz, l. 83 z ul Łomżyńskiej. Wieczny odpoczynek racz Jej dać, Panie; a światłość wiekuista niechaj jej świeci na wieki. Amen.

  Drogim Parafianom i miłym Gościom życzymy wielu Łask Jezusa Miłosiernego przez przyczynę Matki Bożej Częstochowskiej na każdy dzień tygodnia.