Nasza strona, aby wyglądać i działać prawidłowo, korzysta z plików cookies. Obsługę cookies można wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Więcej o polityce cookies.

Akceptuję

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 21 stycznia 2018.
3 Niedziela zwykła (B).

20-01-2018 22:00 xRobert Kaim Ogłoszenia parafialne Czytano: 203
 1. Z kalendarza liturgicznego:

  24 stycznia (środa) – Wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i Doktora Kościoła

  25 stycznia (czwartek) – Święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła.

  26 stycznia (piątek) – Wspomnienie św. biskupów Tymoteusza i Tytusa.

  27 stycznia (sobota) – Wspomnienie bł. Jerzego Matulewicza, biskupa.

 2. Jutro tj. 22 stycznia przeżywamy w naszej Wspólnocie parafialnej i zakonnej – Uroczystość św. Wincentego Pallottiego, założyciela Zgromadzenia Księży i Braci Pallotynów i wspólnot Zjednoczenia Apostolstwa Katolickiego. Przygotowujemy się do świętowania tej Uroczystości poprzez Nowennę do św. Wincentego Pallottiego, którą dziś kończymy. Dziękując Bogu, który jest Miłością Nieskończoną za dar naszego św. Ojca Założyciela dla Kościoła i naszej Wspólnoty po Mszy św. zarówno o godz. 7.00 jak i o godz. 18.00, będziemy mogli otrzymać błogosławieństwo Relikwiami Świętego. Jednocześnie wszystkich Parafian i Gości zapraszamy na odpust do Laskowca w przyszłą niedzielę tj. 28 stycznia na godz. 12.00, do kaplicy św. Wincentego Pallottiego.

 3. Młodzież z klas: VI i VII oraz II i III Gimnazjum wraz z Rodzicami zapraszamy dzisiaj na Mszę św. i spotkanie o godz. 13.00 w ramach przygotowania do sakramentu Bierzmowania.

 4. Trwa do czwartku tj. 25 stycznia w Kościele Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Zachęcamy do modlitwy i świadectwa na rzecz naszej chrześcijańskiej jedności.

 5. Dzisiaj obchodzimy Dzień Babci a jutro – Dzień Dziadka. W naszych modlitwach pamiętamy o Was modląc się, aby żyjącym Bóg błogosławił, darzył łaską wiary i dobrym zdrowiem a tym, którzy już odeszli do wieczności, obdarzył chwałą nieba. W dowód wdzięczności i szacunku całujemy Waszą spracowaną dłoń. Szczęść Wam Boże!

 6. Caritas Diecezji Łomżyńskiej zaprasza do przekazania 1% podatku dla potrzebujących Mieszkańców naszej Diecezji: dzieciom, ubogim, chorym, bezdomnym, niepełnosprawnym, samotnym matkom. Więcej informacji wraz z numerem KRS znajduje się na plakacie umieszczonym w gablocie parafialnej. Za okazaną pomoc składamy serdeczne: „Bóg zapłać!”.

 7. OCK – Kino Jantar zaprasza w dniach: od 26 stycznia do 1 lutego na film pt. „Ignacy Loyola”, w reżyserii Paolo Dy. Jest to filmowa biografia o wielkim świętym Kościoła – św. Ignacym Loyola. Seanse filmu w Kinie Jantar każdego dnia o godz. 16.30. Ten film trzeba koniecznie zobaczyć.

 8. Wczoraj zakończyliśmy w naszej parafii tegoroczną Kolędę. Pragniemy jako Duszpasterze posługujący w tej Wspólnocie parafialnej z serca podziękować Drogim Parafianom za życzliwe otwarcie drzwi swoich domów i serc przed swoimi Kapłanami, którzy nieśli ze sobą do naszych Rodzin: Boże błogosławieństwo oraz łaskę wiary i pokoju. Jesteśmy również wdzięczni za wszelkie oznaki dobra, troski o dobro duchowe i materialne naszej Wspólnoty parafialnej oraz za gościnność, serdeczność i odczucie potrzeby bycia pośród Was i codziennej wiernej służby kapłańskiej, wyrażającej się w głoszeniu Słowa Bożego, sprawowaniu sakramentów św. i w trosce o ubogich. Przyjęto nas w około 75 % domów, rodzin naszej parafii. Pozostałe 25 % domów było zamkniętych, w tym około 10 % pustostanów. Coraz więcej jest mieszkań wynajmowanych, gdzie lokatorzy chcą zachować anonimowość i nie czują potrzeby integrowania się z parafią, ale też wielu żyje w związkach niesakramentalnych. Tylko w kilku przypadkach odmówiono kolędy. „Bóg zapłać!” za hojność serca wyrażoną w złożonej kolędzie! Ofiary pieniężne, które otrzymaliśmy, tak jak zapowiadaliśmy przed Kolędą – będą przeznaczone w połowie na potrzeby Kościoła a w połowie na utrzymanie plebanii. Jeszcze raz wdzięcznym sercem składamy nasze podziękowanie i zapewniamy jak zawsze o naszej pamięci w codziennych pallotyńskich modlitwach i w co tygodniowej Mszy św. w intencji naszych Drogich Parafian i Ofiarodawców.

 9. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Antoniego Kuśmierczyka, l. 89 z Teodorowa. Wieczny odpoczynek racz Mu dać, Panie; a światłość wiekuista niechaj Mu świeci na wieki wieków. Amen.

   

  Drogim Parafianom i miłym Gościom życzymy obfitych Łask i błogosławieństw Boga – Miłości Nieskończonej przez przyczynę Matki Bożej Miłości i św. Ojca Wincentego Pallottiego na każdy dzień tygodnia. Szczęść Wam Boże!