Nasza strona, aby wyglądać i działać prawidłowo, korzysta z plików cookies. Obsługę cookies można wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Więcej o polityce cookies.

Akceptuję

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 22 kwietnia 2018.
4 Niedziela Wielkanocna (B).

21-04-2018 22:00 xRobert Kaim Ogłoszenia parafialne Czytano: 175

 

 1. Z kalendarza liturgicznego:

  23 kwietnia (poniedziałek) – Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika - głównego Patrona Polski i patrona naszej Parafii.

  25 kwietnia (środa) – Święto św. Marka Ewangelisty.

 2. Dziś przeżywamy w Kościele Niedzielę Dobrego Pasterza. Od dziś przez cały tydzień modlimy się o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne, także z naszej parafii, w szczególny sposób do naszego zgromadzenia Księży i Braci Pallotynów. Jednocześnie dziękując Jezusowi Miłosiernemu za dar Kapłanów, modlimy się o Ich wierność i świętość w posłudze pasterskiej, zwłaszcza pracującym w naszej wspólnocie parafialnej.
 3. W przyszłą niedzielę tj. 29 kwietnia będziemy przeżywać w naszej wspólnocie – Odpust parafialny św. Wojciecha, na który już teraz serdecznie zapraszamy Drogich Parafian i Gości. Główna Msza św. odpustowa z procesją eucharystyczną o godz. 11.30. Prosimy o liczne uczestnictwo w Odpuście i w procesji wszystkich, zwłaszcza zaproszenie to kierujemy do Dzieci sypiących kwiaty i Rodziców, Młodzieży, Ministrantów, Lektorów i wszystkich zaangażowanych w procesji. Duchowym przygotowaniem do Odpustu parafialnego jest odprawiana od dnia: 20 – 28 kwietnia, Nowenna do św. Wojciecha po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00.
 4. Dzisiaj po Mszy św. wieczornej, około godz. 19.00 odbędzie się na plebanii spotkanie Rady parafialnej, na którym będziemy dalej omawiać organizację Dnia Konsekracji naszej świątyni. Wszystkich Członków Rady jak i chętnych do włączenia się w organizację serdecznie zapraszamy.
 5. Zapraszamy na Rekolekcje ewangelizacyjne, które odbędą się w naszej świątyni w sobotę – 5 maja. Poprowadzi je charyzmatyczny kapłan, rekolekcjonista, propagator nowenny pompejańskiej za Ojczyznę oraz nabożeństwa do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – ks. Jacek Skowroński. W ramach Rekolekcji będzie: Msza św. z uwielbieniem i modlitwą o uzdrowienie, adoracja Najświętszego Sakramentu oraz konferencje przybliżające moc działania Ducha Świętego w codziennym życiu. W imieniu Kapłanów i wspólnot działających przy naszej parafii zapraszamy wszystkich Parafian i Gości. Wstęp jest wolny, a kościół otwarty dla każdego. Więcej informacji na plakacie.
 6. Dziękujemy za ofiarę złożoną na zakup i instalację dzwonu na wieży kościelnej, Parafiankom z Koła Żywego Różańca z Teodorowa. Drogich Ofiarodawców polecamy w modlitwie we Mszy św. „Bóg zapłać!”.

 7. Zgodnie z zapowiedzią z ubiegłej niedzieli po każdej Mszy św. wolontariusze zbierają ofiary do puszek na ostrołęckie Hospicjum w ramach ogólnopolskiej akcji Pola Nadziei. Symbolicznym gestem wdzięczności jest ofiarowany przy tej okazji kwiat żonkila. Już teraz składamy serdeczne: „Bóg zapłać!” za pomoc na to piękne dzieło w imieniu wszystkich obdarowanych w hospicjum.

 8. Zapowiedzi przedślubne: Paweł Nadrowski, kawaler z par. tut. i Agnieszka Trętowska, panna z par. św. Antoniego w Ostrołęce oraz Mateusz Banach, kawaler z par. Ducha Świętego w Kadzidle i Natalia Łozińska, panna z par. tut.

 9. Jak zawsze zachęcamy do nabycia Głosu Katolickiego, który zawiera ciekawe artykuły nawiązujące do Niedzieli Dobrego Pasterza oraz wiele reportaży z życia Kościoła w Polsce i w naszej Diecezji.

   

  Drogim Parafianom i miłym Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa od Chrystusa Dobrego Pasterza oraz mocy i światła Ducha Świętego na czas Tygodnia modlitw o powołania kapłańskie przez przyczynę Matki Bożej Miłości i św. Wojciecha. Wesołego Alleluja!