Nasza strona, aby wyglądać i działać prawidłowo, korzysta z plików cookies. Obsługę cookies można wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Więcej o polityce cookies.

Akceptuję

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 22 października 2017.
29 Niedziela Zwykła (A).

21-10-2017 22:00 xRobert Kaim Ogłoszenia parafialne Czytano: 238

 

 1. Z kalendarza liturgicznego:

  28 października (sobota) – Święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

 2. Dziś przeżywamy w naszej parafii oczekiwany czas wizytacji kanonicznej naszego Ordynariusza, Jego Ekscelencji Ks. Biskupa Janusza Stepnowskiego. Pragniemy podziękować Bogu Miłosiernemu za dar Osoby Ks. Biskupa, za ubogacenie nas Słowem Bożym oraz pasterskim błogosławieństwem. Zapewniamy Cię Drogi Ks. Biskupie o naszej nieustannej wdzięcznej pamięci w modlitwie. Ufamy jednocześnie, że ta wizytacja Ks. Biskupa przyniesie oczekiwane duchowe owoce: pogłębienia naszej więzi z Bogiem oraz ze wspólnotą parafialną każdego z nas. Płynące z głębi serca: „Bóg zapłać!”
 3. W całym Kościele przeżywamy dzisiaj niedzielę misyjną. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich Misjonarzach niosących światło Ewangelii na krańce świata, oraz wesprzyjmy Ich materialnie składając ofiarę na tacę. Za każdą ofiarę składamy serdeczne: „Bóg zapłać!”.
 4. Przypominamy, że trwa miesiąc październik, poświęcony Matce Bożej i modlitwie różańcowej. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które są odprawiane w naszej świątyni przed Mszą św. wieczorną, o godz. 17.30. Różaniec dla Dzieci we środę o godz. 15.30. Zechciejmy odpowiedzieć naszą obecnością na modlitwie - Królowej Różańca św. która wciąż wzywa do odmawiania Różańca.

 5. Zbliża się okres szczególnych modlitw za naszych bliskich zmarłych. Przez cały listopad, przed Mszą św. wieczorną, będziemy odmawiali różaniec za zmarłych podanych nam na kartkach wypominkowych. Kartki te są wyłożone na stoliku za ławkami. Wypominki można składać w zakrystii lub kancelarii. Także za tych zmarłych poleconych w wypominkach, w różnych parafiach pallotyńskich, każdego dnia listopada, zostaną odprawione codziennie 24 Msze św.

 6. W miniony poniedziałek odbyło się spotkanie Rady parafialnej, na którym dokonaliśmy wyboru nowego przewodniczącego, którym został Pan Jurek Konopka z Teodorowa. Serdecznie gratulujemy i polecamy w modlitwie Bożej Opatrzności. Niech Bóg Ci błogosławi w służbie dla dobra parafii.

 7. Młodzież naszej parafii zapraszamy na Pallotyńskie Czuwanie Młodych, które odbędzie się w Częstochowie, w dniach 28 – 29 października 2017 r. Spotkanie tradycyjnie rozpocznie się w Dolinie Miłosierdzia, po czym nastąpi przejście na Jasną Górę i tam będzie kontynuowane. Odpowiedzialnym za organizację wyjazdu na to czuwanie jest ks. Robert, z którym należy się kontaktować.
 8. Pragniemy wyrazić naszą wdzięczność za każdą ofiarę złożoną dobrowolnie na spłacenie kosztów związanych z budową nowego Ołtarza i ambonki Słowa Bożego w celu przygotowania się w przyszłym roku do poświęcenia naszej świątyni. Za każdą ofiarę serca wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne: „Bóg zapłać!” i dalej ośmielamy się prosić o wsparcie, bo jest taka potrzeba.
 9. W sobotę tj. 28 października przeżywamy 92 rocznicę powstania naszej Diecezji Łomżyńskiej. Będziemy pamiętać w modlitwie o naszej Diecezji a zwłaszcza o naszych Pasterzach.

 10. W sobotę też swoje Imieniny obchodzi nasz Ks. Biskup pomocniczy Tadeusz Bronakowski. Drogiego Solenizanta polecamy w modlitwie Bogu Miłosiernemu przez przyczynę Matki Bożej Różańcowej i św. Patrona.

 11. W ramach spotkań Literackiego Albumu Pamięci organizowanych w Ostrołęce, zapraszamy we wtorek tj. 24 października o godz. 18.00 do Klubu przy Studziennej, Biblioteka – ul. Gomulickiego 13 na wieczór poświęcony śp. Ks. Antoniemu Pęksie w 20 rocznicę odejścia do Domu Ojca.

 12. Pan Prezes MZK w Ostrołęce informuje o zmianie kursowania autobusów w dniach: 1 i 2 listopada do Cmentarza miejskiegoPGO. Nowy rozkład jazdy autobusów znajduje się w gablocie parafialnej.

 13. W przyszłą sobotę i niedzielę tj. 28 i 29 października zapraszamy wszystkich Współpracowników i Dobrodziejów naszego pallotyńskiego seminarium na spotkanie z Duszpasterzem z Ołtarzewa.

 14. W przyszłą niedzielę tj. 29 października odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na rzecz ofiar wrześniowego trzęsienia ziemi w Meksyku. Już teraz za każdy dar serca składamy: „Bóg zapłać!”.

 15. W sobotę odbył się pogrzeb: śp. Grażyny Pietrzak, l. 61 z ul. Gen. Turskiego oraz śp. Grzegorza Zyśk, l. 55 z ul. Koszarowej. Wieczny odpoczynek racz Im dać, Panie; a światłość wiekuista niechaj Im świeci na wieki wieków. Amen.

   

  Drogim Parafianom i miłym Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa na każdy dzień tygodnia.