Nasza strona, aby wyglądać i działać prawidłowo, korzysta z plików cookies. Obsługę cookies można wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Więcej o polityce cookies.

Akceptuję

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 23 lipca 2017.
16 Niedziela Zwykła (A).

22-07-2017 22:30 xRobert Kaim Ogłoszenia parafialne Czytano: 208
 1. Z kalendarza liturgicznego:

  24 lipca (poniedziałek) – Wspomnienie  św. Kingi, dziewicy.

  25 lipca (wtorek) – Święto św. Jakuba Apostoła.

  26 lipca (środa) – Wspomnienie św. Joachima i Anny – Rodziców NMP.

  29 lipca (sobota) – Wspomnienie św. Marty.

 2. Dziś gościmy w naszej Wspólnocie parafialnej Ks. Pallotyna Piotra Pieczatowskiego, któremu dziękujemy za dar głoszonego Słowa Bożego. Jednocześnie Ks. Piotr przeprowadza zgodnie z zapowiedzią z ostatniej niedzieli zbiórkę ofiar do puszki na budowę kościoła we Wrzosowie k. Radomia. Kościół ten 9 lat temu spłonął i wciąż wierni potrzebują wsparcia finansowego przy jego odbudowie. Drugą formą pomocy jest możliwość zakupienia ciekawych książek: min. „Siostra Łucja mówi o Fatimie”, obrazy Matki Bożej Fatimskiej, Modlitewnik z dużym drukiem dla Starszych, Różańce i wiele innych propozycji. Za każdą formę pomocy Ks. Piotr składa serdeczne: „Bóg zapłać!”.

 3. We wtorek tj. 25 lipca we wspomnienie św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących serdecznie zapraszamy na specjalne błogosławieństwo kierowców i poświęcenie pojazdów, które odbędzie się zarówno po Mszy św. o godz. 7.00 jak i po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00.

 4. We środę tj. 26 lipca w liturgiczne wspomnienie św. Joachima i Anny – Rodziców Matki Bożej, wyrażamy naszą wdzięczność: Rodzicom, Dziadkom i wszystkim naszym Seniorom i polecamy Was w modlitwie Bożemu Miłosierdziu, całując Waszą spracowaną dłoń.

 5. W piątek tj. 28 lipca kończy się czas nawiedzenia Obrazu Jezusa Miłosiernego w miejscowości Teodorowo, a jednocześnie trwająca ponad półtora roku peregrynacja w naszej parafii. Zakończenie nawiedzenia w Teodorowie rozpocznie się o godz. 16.30 przy Krzyżu, gdzie zgromadzimy się, aby podziękować Panu Jezusowi za ten święty czas oraz otrzymać Boże błogosławieństwo z rąk ks. Proboszcza, którym zostaną obdarowane wszystkie  Rodziny, które zaprosiły Pana Jezusa do swoich domów. Następnie procesyjnie odprowadzimy Obraz do naszej świątyni, gdzie odprawiona zostanie o godz. 18.00Msza św. Dziękczynna wraz z Koronką do Bożego Miłosierdzia za dar błogosławionego czasu Nawiedzenia Rodzin naszej parafii przez Jezusa Miłosiernego. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy wszystkich naszych Drogich Parafian.

 6. Nasz Ks. Biskup zaprasza na 33 Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Pielgrzymka rozpocznie się tradycyjnie 1 sierpnia i zakończy się 14 sierpnia Mszą św. na wałach jasnogórskich. W szczególny sposób do pielgrzymowania zaproszeni są ludzie młodzi. Zapisy na pielgrzymkę odbywają się w parafii: Klasztor i Fara w dniach: 23 – 31 lipca. Jednocześnie można włączyć się do grupy białej, aby codziennie w dniach pielgrzymki duchowo pielgrzymować do Pani Jasnogórskiej, poprzez modlitwę, Mszę św. i duchowe wsparcie pielgrzymów.

 7. Dyrektor Ostrołęckiego Szpitala Specjalistycznego informuje mieszkańców naszego miasta, że od dnia 1 lipca istnieje możliwość wykonania profilaktycznego badania mammograficznego. Badania wykonywane są u kobiet w wieku: 50 – 69 lat. Badania profilaktyczne są bezpłatne. Aby wziąć udział w badaniu trzeba być ubezpieczonym i posiadać pesel. Nie potrzeba skierowania od lekarza pierwszego kontaktu. Zapisy trwają w szpitalu w pracowni mammografii. Więcej informacji wraz z telefonem znajduje się na informatorze umieszczonym w gablocie.

 8. Zapowiedzi przedślubne: Andrzej Dudarewicz, kaw. z par. M.B. Królowej Wyznawców w Warszawie i Klaudia Dębska, panna z par. tut.

 9. Zachęcamy jak co tydzień do nabycia Głosu Katolickiego, w którym znajdziemy wiele ciekawych artykułów i reportaży z życia Kościoła w Polsce i w naszej Diecezji.

 10. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Henryki Lic, l. 93 z ul. I Armii WP 42. Wieczny odpoczynek racz Jej dać, Panie; a światłość wiekuista niechaj Jej świeci na wieki. Amen

  Drogim Parafianom i miłym Gościom życzymy wielu Łask Jezusa Miłosiernego przez przyczynę Matki Bożej Miłosierdzia na każdy dzień tygodnia.