Nasza strona, aby wyglądać i działać prawidłowo, korzysta z plików cookies. Obsługę cookies można wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Więcej o polityce cookies.

Akceptuję

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 24 czerwca 2018.
Niedziela Uroczystości Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

24-06-2018 12:00 xRobert Kaim Ogłoszenia parafialne Czytano: 288

 

 1. Z kalendarza liturgicznego:

  27 czerwca (środa) – Wspomnienie NMP Nieustającej Pomocy.

  28 czerwca (czwartek) – Wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika.

 2. W piątek tj. 29 czerwca przeżywamy w Kościele doroczną Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W tym dniu modlimy się za Ojca św. Franciszka i za cały Kościół św. Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania na Msze św. o godz. 7.00 i o godz. 18.00. Taca tego dnia przeznaczona jest na potrzeby Stolicy Apostolskiej, tzw. „świętopietrze”.

 3. Wczoraj – 23 czerwca A.D. 2018 r. o godz. 11.00 nasza Wspólnota parafialna przeżyła historyczny, tak długo oczekiwany dzień Konsekracji naszego kościoła. Ten dzień został zapisany złotymi zgłoskami w historii naszej parafii. Co roku tego dnia będziemy uroczyście obchodzić Rocznicę poświęcenia kościoła. Niech będzie uwielbiony Bóg w Trójcy Świętej Jedyny w swoim Miłosierdziu za dar Konsekracji naszej świątyni i obdarowanie nas strumieniem Bożych Łask. Jeszcze raz pragniemy podziękować także ludziom. Dziękujemy naszemu Ks. Biskupowi Januszowi Stepnowskiemu przez, którego posługę nasza świątynia została konsekrowana, wszystkim Kapłanom, którzy uczestniczyli w tej uroczystości celebrując Eucharystię. Dziękujemy naszym władzom państwowym jak i samorządowym na czele z Prezydentem Miasta Ostrołęka Januszem Kotowskim jak i Przewodniczącym Rady Miasta Jerzym Grabowskim, jednocześnie naszym Darczyńcom wspierającym nasze inwestycje datkami. „Bóg zapłać!” wszystkim naszym Darczyńcom oraz Dyrektorom Szkół: ZSZ nr 2 oraz SP nr 4, kierownictwu Internatu oraz Paniom z kuchni za obiad i grochówkę. Dziękujemy Wszystkim, którzy wspierali w przygotowaniu tej Uroczystości Parafianom, zwłaszcza Radzie parafialnej jak i naszym Wspólnotom: Przymierze oraz Pallotyńskiej Szkole Ewangelizacji oraz Wszystkim Uczestnikom Uroczystości. Wszystkim za wszystko płynące z głębi serca: „Bóg zapłać!”.  

 4. Zapraszamy na ostatnie w tym roku nabożeństwa czerwcowe, które codziennie odprawiamy w naszej świątyni po Mszy św. wieczornej. Podczas których będziemy dziękować Bogu Miłosiernemu za dar konsekracji naszego Wieczernika jak również z wdzięcznością za wszystkich naszych Drogich Darczyńców i Wszystkich, którzy zaangażowali się w przygotowanie naszej Uroczystości.

 5. Rozpoczęły się wakacje. Przypominamy Rodzicom, Dzieciom i Młodzieży, że nie zwalniają one z obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedzielę i święta. Życzymy jednocześnie zasłużonego, bezpiecznego i udanego wypoczynku.

 6. Przypominamy, że w czasie wakacji, od tego czwartku, tj. 28 czerwca nie będzie Mszy św. we czwartki o godz. 20.00 i Adoracji Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 18.00.

 7. Uczniowie SP nr 4 wraz z Wychowawcami i Rodzicami dziękują wszystkim Parafianom za wsparcie w organizacji wycieczki poprzez zakupienie własnoręcznie wykonanych palm przez Uczniów w Niedzielę Palmową. Serdeczne: „Bóg zapłać!” za okazaną pomoc.

 8. Zapowiedzi przedślubne: Bartosz Kłos, kaw. z par. św. Franciszka w Ostrołęce i Dagmara Moczarska, panna z par. tut. oraz Paweł Pochmara, kaw. z par. tut. i Milena Marchewka, panna z par. tut.

  Drogich Parafian i miłych Gości polecamy Najświętszemu Sercu Zbawiciela przez przyczynę Matki Bożej Nieustającej Pomocy i życzymy obfitości Bożych Łask na cały tydzień, a przebywającym na wakacjach dobrego, owocnego wypoczynku.

  Szczęść Wam Boże!