Nasza strona, aby wyglądać i działać prawidłowo, korzysta z plików cookies. Obsługę cookies można wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Więcej o polityce cookies.

Akceptuję

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 25 marca 2018.
Niedziela Palmowa (B).

24-03-2018 22:00 xRobert Kaim Ogłoszenia parafialne Czytano: 468

 

 1. Niedzielą Palmową Męki Pańskiej rozpoczyna się w Kościele Wielki Tydzień Misterium Paschalnego – czas męki, śmierci i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Dziś obchodzimy pamiątkę triumfalnego wjazdu Mesjasza Pańskiego do Jerozolimy, aby wypełnić Dzieło Zbawienia. Zapraszamy na ostatnie w tegorocznym Wielkim Poście – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.30, a zwłaszcza Tych, którzy jeszcze ani razu nie byli na tym nabożeństwie.

 2. Triduum Paschalne rozpoczniemy w Wielki Czwartek Liturgią Mszy Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00, a po jej zakończeniu odbędzie się Adoracja Najświętszego Sakramentu w Ołtarzu Wystawienia tzw. ciemnicy do godz. 22.00. Do południa o godz. 10.00 zapraszamy do Katedry łomżyńskiej, gdzie Księża Biskupi wraz z Kapłanami Diecezji będą celebrować Eucharystię Krzyżma św. podczas której dokona się poświęcenie Olejów św. oraz odnowienie przyrzeczeń kapłańskich. W tym Dniu ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa pamiętajmy w modlitwie o wszystkich Kapłanach a zwłaszcza polecajmy Bożemu Miłosierdziu Kapłanów pracujących w naszej parafii i Tych, którzy tu pracowali wcześniej.

 3. II Dzień Triduum PaschalnegoWielki Piątek. Przez cały dzień zapraszamy na Adorację Pana Jezusa w Ołtarzu Wystawienia. O godz. 15.00Godzina Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy na 1-szy dzień Nowenny przed Świętem Miłosierdzia Bożego. Liturgię Wielkiego Piątku z centralnym momentem Adoracją Krzyża św. rozpoczniemy Drogą Krzyżową o godz. 17.30. Po liturgii nastąpi całonocna Adoracja przy Grobie Pańskim. Plan Adoracji taki sam jak poprzednimi laty, podany jest w gazetce parafialnej oraz w umieszczony w gablocie. W Wielki Piątek obowiązuje katolików post ścisły wraz z abstynencją.

 4. W Wielką Sobotę trwa cisza w Kościele. Spotykamy się przez cały dzień na Adoracji Pana Jezusa w Grobie Pańskim. W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów od godz. 9.00 do 13.00 co pół godz. W Teodorowie poświęcenie o godz. 10.00. O godz. 15.00 zapraszamy na 2-gi dzień Nowenny przed Świętem Miłosierdzia Bożego. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 20.00. Prosimy wziąć ze sobą świece na odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych, odpowiednio zabezpieczone przed spadającym woskiem.

 5. Rezurekcja z procesją w Niedzielę Wielkanocną o godz. 6.00. Zapraszamy wszystkich odpowiedzialnych za procesję o wcześniejsze przygotowanie się do niej. Prosimy Rodziców o przygotowanie dziewczynek do sypania kwiatów i ministrantów do służby Ołtarza.

 6. Zbiórki dla Ministrantów odbędą się: w Wielki Czwartek o godz. 15.00, w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę o godz. 10.00. Zapraszamy także nasze Wspólnoty działające przy parafii. Poczujmy się odpowiedzialni za piękne przygotowanie Liturgii Misterium Paschalnego.

 7. Spowiedź św.: w Wielki Piątek w godz. 15.00 – 18.00, a w Wielką Sobotę w godz. 9.00 – 13.00.

 8. W Wielki Piątek i w Wielką Sobotę zapraszamy na Liturgię Godzin – Jutrznię, o godz. 8.00.

 9. Składamy serdeczne: „Bóg zapłać!” Wspólnocie Rady Parafialnej za zakupienie Paschału.

 10. Dziś – Uczniowie naszej SP nr 4, rozprowadzają przed każdą Mszą św. palmy przez siebie wykonane. Pieniądze pozyskane ze sprzedaży palm przeznaczone będą na dofinansowanie trzydniowej wycieczki do Krakowa, Wieliczki i Chęcin dla Dzieci z ubogich Rodzin.

 11. W tym tygodniu wpłynęły ofiary ze zbiórki na zakup i instalację dzwonu kościelnego: z ul. 5 Pułku Ułanów, z ul. Krańcowa 1, z Teodorowa, z Os. Leśniewo. Za każdą ofiarę składamy serdeczne: „Bóg zapłać!” i Drogich Ofiarodawców polecamy we Mszy św. i w codziennej modlitwie Bożemu Miłosierdziu.

 12. Wychodząc z kościoła można jeszcze złożyć do puszki znajdującej się na filarze pod chórem  po lewej stronie, ofiarę  na kwiaty do Bożego Grobu. Za co składamy serdeczne: „Bóg zapłać!”.

 13. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Mariana Prusaczyka, l. 74 z ul. Partyzantów. Wieczny odpoczynek racz Mu dać, Panie; a światłość wiekuista niechaj Mu świeci na wieki wieków. Amen.

  Drogim Parafianom i miłym Gościom życzymy wielu Łask Bożych na czas Wielkiego Tygodnia.