Nasza strona, aby wyglądać i działać prawidłowo, korzysta z plików cookies. Obsługę cookies można wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Więcej o polityce cookies.

Akceptuję

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 26 listopada 2017.
34 Niedziela Zwykła (A)
Uroczystość Jezusa Chrystusa – Króla Wszechświata

25-11-2017 22:00 xRobert Kaim Ogłoszenia parafialne Czytano: 191
 1. Z kalendarza liturgicznego:

  30 listopada (czwartek) – Święto św. Andrzeja Apostoła.

 2. Dziś przeżywamy ostatnią niedzielę kończącego się Roku Liturgicznego – Niedzielę Chrystusa Króla Wszechświata. Pragniemy podziękować w naszej wspólnocie Chrystusowi – Królowi Wszechświata za Jubileusz setnej Rocznicy Objawień Pani Fatimskiej i za tyle Łask, które otrzymaliśmy za Jej przyczyną. Przypominamy z wdzięcznością i odnawiamy w rocznicę, Akt przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana przez naszą Ojczyznę, który dokonał się uroczyście w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach oraz dzień później w parafiach, także i w naszej parafii. Jest to zarazem patronalne święto Akcji Katolickiej jak również patronalne Święto naszej pallotyńskiej Prowincji Chrystusa Króla. Polecamy się więc jako Księża Pallotyni pracujący od wielu lat w parafii Wojciechowice – Waszej, Kochani Parafianie pamięci modlitewnej, abyśmy gorliwie i wiernie pełnili służbę kapłańską pośród Was. Za tydzień rozpocznie się już w Kościele czas Adwentu.
 3. Dziś gościmy w naszej parafii wieloletniego Misjonarza z Rwandy ks. pallotyna Romana Rusinka. Ks. Roman jest obecnie duchowym opiekunem Adopcji Serca, Dzieci – sierot z Rwandy oraz Kustoszem Ołtarza Adoracji: „Światło Pojednania i Pokoju”, przeznaczonego do Sanktuarium w Kibeho w Rwandzie. Pragniemy podziękować z serca za wygłoszone kazanie, opowiadające o teologii tego Ołtarza, jak również o pięknej idei 12-tu Gwiazd w Koronie Maryi. Po Mszy św. ks. Roman będzie zbierał ofiary do puszki przeznaczone na Misje pallotyńskie i Misjonarzy pracujących zwłaszcza w Rwandzie. Za każdą ofiarę złożoną na ten cel składamy serdeczne: „Bóg zapłać!”.
 4. Serdecznie zapraszamy na ostatnie wypominki listopadowe. Codziennie za zamarłych nam poleconych przed Mszą św. o godz. 17.30 odmawiamy Różaniec. Może warto choć raz wybrać się na tę modlitwę Kościoła za zmarłych. Ci, którzy od nas odeszli do Domu Ojca czekają na naszą ofiarę wyrażoną choćby w ten sposób.

 5. W tym tygodniu przypada I Piątek i I Sobota miesiąca. W I Piątek pragniemy wynagradzać Bożemu Sercu Zbawiciela za zniewagi i grzechy ludzkości, a zwłaszcza chrześcijan, stąd o godz. 17.00 zapraszamy już na Adorację Najświętszego Sakramentu. Spowiedź dla Dzieci o godz. 16.30. Bardzo gorąco zachęcamy wszystkie Dzieci do uczestnictwa w 9-ciu pierwszych piątkach miesiąca. Spowiedź dla Młodzieży, zwłaszcza przygotowującejsię do sakramentu Bierzmowania oraz dla Dorosłych od godz. 17.30 i podczas Mszy św. W tym dniu odwiedzimy Chorych z darem Komunii św. Będzie to już Komunia św. przygotowująca do Świąt Bożego Narodzenia, dlatego też prosimy o zgłaszanie Chorych w zakrystii, bądź we wtorek w kancelarii, którzy pragną przygotować się duchowo na Święta. W I Sobotę zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 wraz z nabożeństwem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Maryi, podczas którego będziemy dziękować Bogu Miłosiernemu za dar Objawień we Fatimie w kończącym się Jubileuszu setnej Rocznicy Objawień.

 6. We czwartek tj. 30 listopada swoje imieniny obchodzi ks. Andrzej Narwojsz. Drogiego Solenizanta polecamy wdzięcznej pamięci modlitewnej i zapraszamy na Mszę św. do Laskowca na godz. 17.00.

 7. Pragniemy wyrazić naszą wdzięczność tym Ofiarodawcom, którzy odpowiedzieli na naszą prośbę i w ostatnią niedzielę wsparli finansowo ogrzewanie naszej świątyni składając ofiarę na tacę. Wraz z darem modlitwy, serdecznie dziękujemy: „Bóg zapłać!”. Jednocześnie też prosimy o odpowiedzialność i zamykanie za sobą drzwi kościoła.

 8. W tym tygodniu wpłynęło kilka dobrowolnych ofiar na spłacenie budowy nowego Ołtarza Ofiary i ambonki Słowa Bożego. Za każdą ofiarę złożoną na ten cel wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne: „Bóg zapłać!” i jak zawsze zapewniamy o naszej wdzięcznej pamięci w modlitwie.

 9. Zachęcamy jak zawsze do nabycia Głosu Katolickiego, w którym znajdziemy wiele ciekawych artykułów oraz reportaży z życia Kościoła w Polsce i w naszej Diecezji.

  Drogim Parafianom i miłym Gościom życzymy obfitych Łask i błogosławieństw Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata na każdy dzień  przez przyczynę Maryi Matki Kościoła.