Nasza strona, aby wyglądać i działać prawidłowo, korzysta z plików cookies. Obsługę cookies można wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Więcej o polityce cookies.

Akceptuję

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 26 sierpnia 2018.
21 Niedziela zwykła (B)
UROCZYSTOŚĆ NMP CZĘSTOCHOWSKIEJ.

25-08-2018 22:00 xRobert Kaim Ogłoszenia parafialne Czytano: 283

 

 1. Z kalendarza liturgicznego:

  27 sierpnia (poniedziałek) – Wspomnienie św. Moniki;

  28 sierpnia (wtorek) – Wspomnienie św. Augustyna, biskupa i Doktora Kościoła;

  29 sierpnia (środa) – Wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela

   

 2. Witamy bardzo serdecznie Nowego Księdza Proboszcza w naszej Parafii. Na Mszy Świętej o godz. 9.00 oficjalnie przywitamy ks. Tomasza Zaczkiewicza SAC. Ksiądz Tomasz na mocy Dekretu Wyższego Przełożonego Księży Pallotynów Prowincji Chrystusa Króla został mianowany Proboszczem naszej Parafii oraz Rektorem Pallotyńskiej Wspólnoty w Ostrołęce. Nowemu Księdzu Proboszczowi życzymy wielu Bożych Łask na tę posługę; niech św. Wincenty Pallotti prowadzi, a dzisiejsza Patronka, Matka Częstochowska otacza płaszczem Matczynej Opieki.

 3. Ofiary, które dziś złożyliśmy na tacę przeznaczone są „na uzyskanie środków, których Stolica Apostolska potrzebuje do pełnienia należytej służby wobec całego kościoła”.

 4. Kończy się miesiąc sierpień, a z nim czas wakacji. W sobotę, 01 września – 79 rocznica wybuchu II Wojny Światowej. Pamiętajmy w tym szczególnym dniu o tych wszystkich, którzy oddali swoje życie za wolność naszej Ojczyzny. O Mszach Świętych na rozpoczęcie nowego roku szkolnego poinformujemy w przyszłą niedzielę.

 5. Najbliższa sobota jest Pierwszą Sobotą Miesiąca. Serdecznie zapraszamy wszystkich czcicieli Niepokalanego Serca Maryi na Nabożeństwo Wynagradzające, po Mszy Świętej wieczornej.

 6. INFORMACJA W SPRAWIE DWORCA PKS W OSTROŁĘCE: „W nawiązaniu do oświadczenia Kurii Diecezjalnej z dn. 22 sierpnia b.r., w sprawie dworca autobusowego i terenu dworcowego w Ostrołęce informujemy, że prowadzone rozmowy zostały zakończone. Dworzec autobusowy wraz z przyległym terenem nadal będą funkcjonować w dotychczasowym charakterze i będą służyć podróżującym. Obsługą dworca i pasażerów będzie zajmować się firma „GABRIELLA TRAVEL”.

  Całość komunikatu znajduje się w gablocie przed kościołem.

 7. Zachęcamy jak co tydzień do nabycia Głosu Katolickiego. W dzisiejszym numerze, przeczytamy między innymi ciekawy artykuł, kim był TERWEŁ – średniowieczny władca bułgarski; artykuł o obecności Boga w codziennym życiu człowieka pt.: „I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza”, oraz o stygmatach św. Ojca Pio.

   

  Drogim Parafianom i miłym Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa oraz darów Ducha Świętego na każdy dzień tygodnia przez przyczynę Matki Bożej Częstochowskiej.

Szczęść Boże!