Nasza strona, aby wyglądać i działać prawidłowo, korzysta z plików cookies. Obsługę cookies można wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Więcej o polityce cookies.

Akceptuję

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 27 maja 2018.
Niedziela Trójcy Przenajświętszej (B).

26-05-2018 22:00 xRobert Kaim Ogłoszenia parafialne Czytano: 255

 

 1. Z kalendarza liturgicznego:

  29 maja (wtorek) – Wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.

  1 czerwca (piątek) – Wspomnienie św. Justyna, męczennika.

 2. We czwartek, tj. 31 maja przeżywamy w Kościele doroczną Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi ChrystusaBoże Ciało. Msze św. będą odprawiane tak jak w każdą niedzielę. Po Mszy św. o godz. 11.30 odbędzie się procesja eucharystyczna do czterech Ołtarzy. W związku z tym zgodnie z zapowiedzią sprzed tygodnia, prosimy jak co roku naszych Drogich Parafian o przygotowanie tych Ołtarzy: I Ołtarz,  przy kościele – Mieszkańcy ul. Partyzantów, bloki: 2 – 8; II Ołtarz, przy ul. Czwartaków – Mieszkańcy ul. Partyzantów, bloki: 10 – 16; III Ołtarz, na placu przed blokiem Legionowa 15 – Mieszkańcy Teodorowa; IV Ołtarz, przy bloku Al. Wojska Polskiego 42 – Mieszkańcy ul. Krańcowa. Za przygotowanie ołtarzy już teraz składamy z serca: „Bóg zapłać!”. Prosimy o uczestnictwo w procesji: Dzieci, Młodzież oraz wszystkich Parafian i Gości. Dajmy publiczne świadectwo naszej wiary i miłości do Jezusa Eucharystycznego. Dzieci pierwszokomunijne zapraszamy w strojach. Chłopcy będą szli wraz z Ministrantami a Dziewczynki będą sypały kwiaty.
 3. Przez całą oktawę Bożego Ciała tj. do 7 czerwca zapraszamy na Mszę św. połączoną ze śpiewem Nieszporów o Najświętszym Sakramencie i procesją eucharystyczną, podczas której będziemy śpiewać Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

 4. Zapraszamy na ostatnie nabożeństwa majowe, które odprawiamy po Mszy św. wieczornej.

 5. Z dniem 1 czerwca, w I Piątek miesiąca rozpoczynamy w Kościele nabożeństwa czerwcowe, poświęcone czci Najświętszego Serca Zbawiciela, które będziemy odprawiać po Mszy św. wieczornej. Serdecznie zapraszamy wszystkich Czcicieli Serca Pana Jezusa do wspólnej modlitwy o dobre przygotowanie się do Konsekracji.

 6. Dziś w naszej parafii o godz. 10.30 przeżywamy radosny dzień Rocznicy I Komunii św. Otaczamy nasze Dzieci oraz Ich Rodziców serdeczną modlitwą. Tak więc dziś nie ma Mszy św. o godz. 11.30!
 7. Serdecznie dziękujemy za piękne przeżycie Białego Tygodnia Dzieciom pierwszokomunijnym oraz Ich Rodzicom a także za trud włożony w prowadzenie Dzieci Ks. Arturowi i Panu Katechecie Pawłowi. Jednocześnie zachęcamy Dzieci do uczestnictwa w I Piątkach miesiąca.
 8. Przypominamy Dzieciom i Rodzicom o obowiązku Mszy św. w każdą niedzielę i w święta nakazane. Zapraszamy do naszej świątyni na Mszę św. z udziałem Dzieci o godz. 11.30.

 9. Dziś w kościele w Laskowcu o godz. 10.30 odbędzie się I Komunia św. Polecamy w modlitwie Jezusowi Eucharystycznemu Dzieci pierwszokomunijne i Ich Rodziców.

 10. W tym tygodniu przypada I Piątek oraz I Sobota miesiąca. W I Piątek pragniemy wynagradzać Bożemu Sercu Zbawiciela za zniewagi i grzechy popełniane przez ludzkość. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00, a o godz. 18.00 na Mszę św. wynagradzającą. W tym dniu odwiedzimy Chorych z darem Komunii św. Spowiedź dla Dzieciod godz. 16.30. Spowiedź dla wszystkich podczas Mszy św. i od godz. 17.30. W I Sobotę zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 wraz z nabożeństwem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Maryi.

 11. We wtorek tj. 29 maja o godz. 19.00 odbędzie się na plebanii spotkanie Rady parafialnej, na którym będziemy dalej omawiać organizację Dnia Konsekracji naszej świątyni. Serdecznie zapraszamy wszystkich Członków Rady jak i chętnych do włączenia się w organizację, zwłaszcza z naszych Wspólnot działających przy parafii.

 12. W imieniu organizatorów ostrołęckich grup charyzmatycznych i Pana Prezydenta zapraszamy na Koncert Uwielbienia: „Zjednoczeni dla Miłości”, który odbędzie się w Boże Ciało, tj. 31 maja o godz. 18.30 przed dawnym Urzędem Wojewódzkim, tzw. „pałacykiem”.

 13. W piątek, tj. 1 czerwca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Dziecka. Dzieci polecamy w modlitwie Bożemu Sercu przez przyczynę Maryi – Królowej Rodzin oraz życzymy radości i miłości swoich Rodziców.

 14. Z Bożą pomocą został zainstalowany dzwon na wieży kościelnej. Koszt dzwonu wraz z napędem to 40 tys. zł.

 15. Za tydzień tj. 3 czerwca zbierane będą ofiary do puszki na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie – Wilanowie. W tym dniu w całej Polsce będziemy przeżywać Święto Dziękczynienia Bożej Opatrzności.

 16. Zapowiedzi przedślubne: Marcin Podporski, kawaler z par. Trójcy Przenajświętszej w Czerwinie i Katarzyna Samsel, panna z  par. tut.

 17. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb: śp. Ireny Kulas, l. 80 z Teodorowa oraz śp. Marianny Majkowskiej, l.64 z ul. Dywizjonu 303. Wieczny odpoczynek racz Im dać, Panie; a światłość wiekuista niechaj Im świeci na wieki wieków. Amen.

  Drogim Parafianom i miłym Gościom życzymy wielu Łask i błogosławieństw od Jezusa Eucharystycznego przez przyczynę Maryi – Niewiasty Eucharystii.