Nasza strona, aby wyglądać i działać prawidłowo, korzysta z plików cookies. Obsługę cookies można wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Więcej o polityce cookies.

Akceptuję

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 28 stycznia 2018.
4 Niedziela zwykła (B).

27-01-2018 22:00 xRobert Kaim Ogłoszenia parafialne Czytano: 218

 

 1. Z kalendarza liturgicznego:

  31 stycznia (środa) – Wspomnienie św. Jana Bosko, kapłana.

  3 lutego (sobota) – Wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika.

 2. W piątek tj. 2 lutego przeżywamy w Kościele doroczne Święto Ofiarowania Pańskiego, znane pod nazwą Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. w tym dniu w naszej świątyni będą sprawowane: o godz. 7.00, dodatkowa Msza św. o godz. 9.00 oraz o godz. 18.00. Tego dnia przynosimy do świątyni na Mszę św. świece gromniczne, które zostaną poświęcone. W tym dniu obchodzimy w Kościele Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Polecamy w modlitwie Bożemu Miłosierdziu wszystkich, którzy swoje życie poświęcili na wyłączną służbę Bogu. Taca w tym dniu przeznaczona jest na potrzeby zakonów kontemplacyjnych w naszej Ojczyźnie. Tym Świętem kończy się w Kościele w Polsce czas kolędowania i dekoracji bożonarodzeniowej.

 3. W sobotę we wspomnienie liturgiczne, św. Błażeja – patrona od chorób gardła zapraszamy na Msze św. podczas, których będzie specjalne błogosławieństwo świecami św. Błażeja, aby nas chroniło od chorób gardła.

 4. Dzisiaj zapraszamy na odpust do Laskowca, do kaplicy św. Wincentego Pallottiego – Msza św. odpustowa zostanie odprawiona o godz. 12.00.
 5. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek oraz I Sobota miesiąca. W I Czwartek będziemy modlić się o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne oraz za misje św. pallotyńskie, stąd jak zawsze zapraszamy na Godzinę Świętą – Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. W I Piątek pragniemy wynagradzać Bożemu Sercu Zbawiciela za grzechy popełniane przez ludzkość. Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 wraz z nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa i na Mszę św. o godz. 18.00. Spowiedź dla Dzieci o godz. 16.30 a dla Młodzieży i Dorosłych od godz. 17.30 i podczas Mszy św. W tym dniu odwiedzimy Chorych z darem Komunii św. W I Sobotę miesiąca zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 wraz z nabożeństwem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Maryi.
 6. Przypominamy, że w każdą środę po Mszy św. wieczornej odprawiamy Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań. Jest tyle spraw, trudności, ludzkich słabości osobistych, rodzinnych i w naszej Ojczyźnie, które trzeba koniecznie zawierzyć Matce Bożej, ufając, że Ona będzie za nami orędować u Tronu Bożej Łaski. Trzeba też umieć podziękować za tyle dobra wyświadczonego w naszym życiu.

 7. Dyrekcja i Społeczność Przedszkola nr 5 wraz z Oddziałami Integracyjnymi w Ostrołęce oraz Rada Osiedla Wojciechowice serdecznie zaprasza do udziału w akcji charytatywnej: „Gramy dla Szymonka”. Z tej okazji dzisiaj w godz. 16.00 – 18.00. odbędzie się mecz piłki nożnej w hali sportowej przy ul. Partyzantów 3 w Wojciechowicach, rozgrywany między przedstawicielami Urzędu Miasta Ostrołęki a reprezentacją naszego Przedszkola nr 5. Dobrowolne wpłaty do puszki uczestników imprezy zostaną przeznaczone na operację i leczenie naszego Parafianina 3-letniego Szymonka. Zapraszamy i  dziękujemy za okazaną pomoc i serce. „Bóg zapłać!”.

 8. W ramach Klubu Kina Niezależnego w Ostrołęckim Centrum Kultury w poniedziałek tj. 29 stycznia o godz. 19.00 serdecznie zapraszamy na niezwykły film o generale brygady Ryszardzie Kuklińskim, który wpłynął na losy Polski i wolnego świata. Film prezentować będzie przedstawiciel Instytutu Pamięci Narodowej. Wstęp bezpłatny.

 9. Zachęcamy jak co tydzień do nabycia Głosu Katolickiego, w którym znajdziemy wiele ciekawych artykułów, dotyczących min. życia konsekrowanego, poświęconego Bogu i reportaży z życia Kościoła w Polsce i w naszej Diecezji. Sięgajmy jak najczęściej po dobre, pouczające słowo.

   

  Drogim Parafianom i miłym Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa, mocy wiary i miłości przez przyczynę Matki Bożej Gromnicznej na każdy dzień tygodnia.