Nasza strona, aby wyglądać i działać prawidłowo, korzysta z plików cookies. Obsługę cookies można wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Więcej o polityce cookies.

Akceptuję

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 29 kwietnia 2018.
5 Niedziela Wielkanocna (B).

28-04-2018 22:00 xRobert Kaim Ogłoszenia parafialne Czytano: 325

 

 1. Z kalendarza liturgicznego:

  1 maja (wtorek) – Wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika.

  2 maja (środa) – Wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła.

  4 maja (piątek) – Wspomnienie św. Floriana, męczennika i patrona Strażaków.

 2. W tym tygodniu – 3 maja, we czwartek przeżywamy w Kościele w naszej Ojczyźnie – Uroczystość NMP Królowej Polski, głównej patronki Polski. Msze św. będą odprawiane tak jak w niedzielę. Postarajmy się, aby nikogo z nas nie zabrakło na Mszy św. w tę piękną, majową Uroczystość religijno – patriotyczną. Będziemy odnawiać we wspólnocie Kościoła śluby Króla Jana Kazimierza, zawierzając ponownie naszą umiłowaną Ojczyznę – Matce Bożej Królowej Polski, modląc się o dobro i Boże błogosławieństwo.  

 3. Dzisiaj przeżywamy w naszej Wspólnocie Odpust parafialny ku czci Patrona naszej parafii – św. Wojciecha. Suma Odpustowa z procesją eucharystyczną o godz. 11.30. Zapraszamy Drogich Parafian i miłych Gości, a zwłaszcza Wszystkich odpowiedzialnych za procesję: Dzieci sypiące kwiaty i Ich Rodziców, Młodzież, Ministrantów i Lektorów. Kazania głoszą nasi Współbracia przybyli z Warszawy, z Zarządu prowincjalnego: Ks. Kapelan Środowisk kombatanckich Warszawy Jerzy Błaszczak i Ks. prof. Stanisław Tylus. W duchu wdzięczności za ubogacenie nas darem Bożego Słowa, polecamy Was w modlitwie Bożemu Miłosierdziu i Matce Bożej  Pięknej Miłości przez wstawiennictwa naszego patrona - św. Wojciecha. Szczęść Wam Boże!
 4. Pojutrze, we wtorek rozpoczyna miesiąc maj, który jest poświęcony czci Najświętszej Maryi Panny. Codziennie po Mszy św. wieczornej o godz. 18.30 będzie odprawiane Nabożeństwo majowe. Postarajmy się, aby nasza świątynia wypełniała się czcicielami Matki Bożej w roku setnej rocznicy odzyskania Niepodległości przez naszą Ojczyznę. Poprzez wspólny śpiew Litanii Loretańskiej będziemy wypraszać Łaski u Jezusa Miłosiernego dla naszej Parafii przygotowującej się do historycznego Dnia Konsekracji świątyni oraz naszej umiłowanej Ojczyzny. Prosimy też zadbać o przydrożne krzyże i kapliczki na terenie naszej parafii.
 5. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek oraz I Sobota miesiąca. W I Czwartek będziemy modlić się o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne oraz za misje św. pallotyńskie, w tym w szczególny sposób będziemy modlić się za powierzonego nam Misjonarza, pochodzącego z Ostrołęki – Ks. pallotyna Adama Kraszewskiego, a pracującego w Kolumbii, w Bogocie. Stąd zapraszamy na Godzinę Świętą – Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 i po Mszy św. wieczornej do godz. 20.00. W I Piątek pragniemy wynagradzać Bożemu Sercu Zbawiciela za zniewagi i grzechy popełniane przez ludzkość., stąd zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 i Mszę św. o godz. 18.00. W tym dniu odwiedzimy Chorych z darem Komunii św.. Spowiedź dla Dzieci od godz. 16.30. Spowiedź dla wszystkich podczas Mszy św. i od godz. 17.30. W I Sobotę zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 wraz z nabożeństwem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Maryi, jak tego pragnęła Pani Fatimska.

 6. Zapraszamy na Rekolekcje ewangelizacyjne, które odbędą się w naszej świątyni w sobotę – 5 maja, od godz. 10.00. Poprowadzi je charyzmatyczny kapłan, ks. Jacek Skowroński. W ramach Rekolekcji będzie: Msza św. z uwielbieniem i modlitwą o uzdrowienie, adoracja Najświętszego Sakramentu oraz konferencje.

 7. Serdecznie zapraszamy na pielgrzymkę do Dąbrówki, do Matki Bożej Królowej Ludu Kurpiowskiego, w tym Młodzież przygotowującą się do sakramentu Bierzmowania. Pielgrzymka odbędzie się we wtorek tj. 1 maja i wyruszy o godz. 7.00 z kościoła farnego. Po dotarciu do Sanktuarium o godz. 12.00 Msza św. na zakończenie.

 8. Dziś w naszej parafii gościmy Ks. Marcina Walickiego, który przybył z WSD w Ołtarzewie. Jak co roku na wiosnę, Ks. Pallotyni spotykają się u nas z Dobrodziejami i Współpracownikami naszego seminarium. Bardzo serdecznie witamy wszystkich Drogich Gości na czele z Ks. Marcinem i zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 9. Nasz Pan Prezydent zaprasza do wspólnego świętowania dnia 3 maja o godz. 16.00 do Sanktuarium św. Antoniego, gdzie zostanie odprawiona Msza św. celebrowana przez JE Ks. Bp. Janusza Stepnowskiego wraz z Kapłanami Ostrołęki, po której złożone zostaną wiązanki kwiatów pod pomnikiem św. Jana Pawła II.
 10. Nasz Ks. Biskup udziela dyspensy od powstrzymania się od pokarmów mięsnych wiernym Diecezji Łomżyńskiej i innym osobom przebywającym na terenie Diecezji w piątek, tj. 4 maja. Zachęca jednocześnie do zastąpienia wstrzemięźliwości innymi formami pokuty, zwłaszcza uczynkami miłości i pobożności.

 11. Zapowiedzi przedślubne: Mateusz Banach, kawaler z par. Ducha Świętego w Kadzidle i Natalia Łozińska, panna z par. tut.

  Drogich Parafian i miłych Gości świętujących Odpust św. Wojciecha w naszej parafii polecamy Bożemu Miłosierdziu przez przyczynę Matki Bożej Królowej Polski i św. Wojciecha. Niech Pan Wam obficie błogosławi na każdy dzień! Szczęść Wam Boże!