Nasza strona, aby wyglądać i działać prawidłowo, korzysta z plików cookies. Obsługę cookies można wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Więcej o polityce cookies.

Akceptuję

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 3 grudnia 2017.
1 Niedziela Adwentu (B).

02-12-2017 22:00 xRobert Kaim Ogłoszenia parafialne Czytano: 299
 1. Z kalendarza liturgicznego:

  4 grudnia (poniedziałek) – Wspomnienie  św. Barbary, dziewicy i męczennicy.

  6 grudnia (środa) – Wspomnienie św. Mikołaja, biskupa.

  7 grudnia (czwartek) – Wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.

 2. Dziś rozpoczynamy święty czas Adwentu – oczekiwanie z tęsknotą na przyjście Zbawiciela Jezusa Chrystusa – naszego Króla i Pana. Jednocześnie wejdziemy w nowy rok duszpasterski, który będzie upływał pod hasłem: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. Najlepszym przeżyciem czasu Adwentu będzie dla nas uczestnictwo w Roratach – Mszy św. o Matce Bożej. Odprawiana ona będzie codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 7.00. Serdecznie zapraszamy do udziału w Roratach całe Rodziny, a szczególnie Dzieci i Młodzież, dla których przygotowane są niespodzianki. Już teraz pragniemy zaprosić na Rekolekcje Adwentowe, które odbędą się w naszej parafii w dniach: 17 – 20 grudnia.

 3. W piątek tj. 8 grudnia w Kościele przeżywamy  doroczną Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. w tym dniu zostaną odprawione w naszej świątyni o godz. 7.00, dodatkowa o godz. 9.00 oraz o godz. 18.00. Ponadto zapraszamy do kościoła na Godzinę Łaski od godz. 12.00 – 13.00. Przez Niepokalaną będziemy wypraszać Łaski Pana: dla świata, Ojczyzny i Kościoła.
 4. Wraz z Adwentem rozpoczynamy rozprowadzanie świec Caritas na wigilijny stół. Cena jednej świecy wynosi 15 zł. Dochód ze sprzedaży świec przeznaczony jest na wspieranie Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom pochodzącym z ubogich rodzin. „Bóg zapłać!” za tę adwentową jałmużnę. Śpieszmy się z nabyciem świec wigilijnych, bo w tym roku jest ich mniej
 5. Opłatki poświęcone na stół wigilijny można będzie nabywać w zakrystii, lub w kancelarii od przyszłej niedzieli. Ofiary składane przy nabyciu opłatków zostaną przeznaczone na sfinansowanie, choć w pewnym stopniu comiesięcznych opłat za ogrzewanie kościoła.
 6. W tym tygodniu przypada I Czwartek miesiąca. W tym dniu będziemy modlić się o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne oraz za Misje św. pallotyńskie, stąd zapraszamy na Godzinę świętą – Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 oraz na Mszę św.

 7. Dzieci z klas III przygotowujące się do przyjęcia I Komunii św. oraz Ich Rodziców zapraszamy w przyszłą niedzielę tj. 10 grudnia na Mszę św. i spotkanie o godz. 11.30.

 8. We czwartek tj. 7 grudnia swoje urodziny i imieniny obchodzi były Ks. Proboszcz Marcin Walicki. Drogiego Ks. Marcina polecamy wdzięcznej modlitwie we wspólnocie parafialnej.

 9. Od jutra tj. 4 grudnia do 18 grudnia prowadzić będziemy coroczną zbiórkę przedświąteczną na rzecz Dzieci z ubogich Rodzin naszej parafii. Jak co roku zbieramy artykuły żywnościowe o długim terminie przydatności: soki, słodycze i zabawki, owoce zaś można składać w ostatnie trzy dni. Za okazaną pomoc już teraz składamy serdeczne: „Bóg zapłać!” w imieniu obdarowanych Dzieci.

 10. W tym tygodniu wpłynęło kilka dobrowolnych ofiar na spłacenie budowy nowego Ołtarza Ofiary i ambonki Słowa Bożego. Za każdą ofiarę złożoną na ten cel wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne: „Bóg zapłać!” i jak zawsze zapewniamy o naszej wdzięcznej pamięci w modlitwie.

 11. Za tydzień w całym Kościele będziemy przeżywać, jak co roku przed świętami- Niedzielę Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Tak więc odbędzie się  zbiórka ofiar do puszek przeznaczonych na ten cel. Wspomóżmy choć drobnym datkiem naszych Rodaków za wschodnią granicą. Za każdą ofiarę już teraz dziękujemy -  „Bóg zapłać!”.

   

  Drogim Parafianom i miłym Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Niepokalanej Matki Kościoła – Gwiazdy Adwentu na czas przygotowania się na przyjście Zbawiciela.