Nasza strona, aby wyglądać i działać prawidłowo, korzysta z plików cookies. Obsługę cookies można wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Więcej o polityce cookies.

Akceptuję

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 3 Niedziela Wielkanocna – 1 maja 2022 r.

01-05-2022 00:00 Michał Ogłoszenia parafialne Czytano: 119
 1. W dniu dzisiejszym odbywa się narodowe czytanie Pisma świętego i rozpoczyna XIV Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Zachęcamy do osobistej lektury Bożego Słowa. Dzisiaj też o godz. 17.30 zainicjujemy nabożeństwa majowe ze śpiewem Litanii Loretańskiej. Przez cały miesiąc zapraszamy wszystkich na majówki.

 

 1. W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia liturgiczne: w poniedziałek św. Atanazego – biskupa i doktora kościoła, w czwartek św. Floriana – męczennika, w piątek – święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba.

 2. We wtorek będziemy obchodzić święto Konstytucji 3 Maja i Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze tego dnia odprawimy w porządku niedzielnym.

 3. W środę 4 maja o godz. 8.00 ks. Wojciech będzie celebrował w naszym kościele Mszę dla i za maturzystów. Zapraszamy na nią także ich bliskich i przyjaciół.

 4. Także w środę, Muzeum Żołnierzy Wyklętych zaprasza na film pt.: „Nędzarz i madame”. To film o Adamie Chmielowskim – przyszłym Bracie Albercie. Seanse o godz. 16.00 i 19.00.

 5. W tym tygodniu przypadają też pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca marca.
  W czwartek będziemy się modlić o powołania kapłańskie. W piątek do południa odwiedzimy chorych, a wieczorem zapraszamy na adorację o 17.00 i Mszę, by uczcić Najświętsze Sece Jezusowe. W sobotę zaś zapraszamy na różaniec o 17.00 i Mszę przebłagalną do Niepokalanego Serca Maryi za wszystkie grzechy i nieprawości mu uczynione.

 6. Trwają zapisy na  parafialną pielgrzymkę w dniach: 22 do 26 czerwca – do Kotliny Kłodzkiej. We wszystkich przewidzianych w programie miejscach są już dokonane rezerwacje. Prosimy więc o pilne zgłoszenie się i wpłatę zaliczki w wysokości 250 zł. Koszt całości 820 zł. W tym momencie zapisało się tylko 15 osób.

 7. Po Mszach osoby, które zapisały się na prenumeratę tygodnika katolickiego „Idziemy”, mogą odebrać swój egzemplarz w zakrystii.

 8. Zapowiedzi: Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć: Karol Jędrzejczyk z Moniką Olszewską – oboje z naszej parafii (zapow. 1-sza) oraz Maksymilian Stopka z parafii N. M. P. Nieustającej Pomocy w Spychowie z Anna Karoliną Wojciechowską z parafii tutejszej
  (zapow. 1-sza)

 9. W ostatnim czasie do wieczności przeszedł nasz parafianin: śp. Dariusz Peczyński. Módlmy się za niego: „Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…”.