Nasza strona, aby wyglądać i działać prawidłowo, korzysta z plików cookies. Obsługę cookies można wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Więcej o polityce cookies.

Akceptuję

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 3 Niedziela Wielkanocna – 18 kwietnia 2021 r.

18-04-2021 00:00 Michał Ogłoszenia parafialne Czytano: 159
  1. Od dzisiaj rozpoczęliśmy w Polsce XIII Tydzień Biblijny, pod hasłem: „Zgromadzeni na Świętej Wieczerzy”. Także dzisiaj odbywa się w Polsce się V Narodowe Czytanie Pisma św. Obu tym wydarzeniom patronuje Dzieło Biblijne im. św. Jana Pawła II. Ponieważ wybranym tekstem do Narodowego Czytania jest w tym roku Ewangelia według św. Marka, zachęcamy wiernych do indywidualnej lektury tej księgi lub do wspólnego, rodzinnego czytania w domu.

  2. W piątek 23 kwietnia przypada liturgiczne wspomnienie i zarazem uroczystość św. Wojciecha – głównego patrona Polski i naszej Parafii. Ze względu na to, tego dnia nie obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

  3. Główne świętowanie przenosimy jednak na najbliższą niedzielę 25 kwietnia – tak, by większa liczba wiernych mogła uczcić Patrona parafii.

  4. Po Mszach osoby, które zapisały się na prenumeratę tygodnika katolickiego „Idziemy”, mogą odebrać swój egzemplarz w zakrystii.


Zapowiedzi: sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć Adrian Świerżewski
z Eweliną Kulas – oboje z naszej parafii. (zapow. 1-sza)