Nasza strona, aby wyglądać i działać prawidłowo, korzysta z plików cookies. Obsługę cookies można wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Więcej o polityce cookies.

Akceptuję

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 30 lipca 2017.
17 Niedziela Zwykła (A).

29-07-2017 22:00 xRobert Kaim Ogłoszenia parafialne Czytano: 216
 1. Z kalendarza liturgicznego:

  31 lipca (poniedziałek) – Wspomnienie  św. Ignacego z Loyoli, kapłana.

  1 sierpnia (wtorek) – Wspomnienie  św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i Doktora Kościoła

  4 sierpnia (piątek) – Wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, kapłana.

  5 sierpnia (sobota) – Wspomnienie Rocznicy poświęcenia rzymskiej bazyliki NMP - Matki Bożej Śnieżnej.

 2. W tym tygodniu przypada: I Czwartek, I Piątek oraz I Sobota miesiąca. W I Czwartek będziemy modlić się o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne oraz za Misje św. pallotyńskie, stąd zapraszamy na Godzinę Świętą – Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. W I Piątekpragniemy wynagradzać Bożemu Sercu Zbawiciela za zniewagi i grzechy popełniane przez ludzkość. Tak jak w I Czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. Okazja do Spowiedzi św. pół godziny przed Mszą św. o godz. 6.30 i o godz. 17.30. W tym dniu wspominamy w liturgii Kościoła św. Jana Marię Vianneya – patrona proboszczów. Pamiętajmy w modlitwie o naszym Ks. Proboszczu. W I Sobotę miesiąca przeżywając święty czas Jubileuszu setnej rocznicy Objawień we Fatimie – zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 wraz z nabożeństwem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Maryi.

 3. We wtorek tj. 1 sierpnia mija 73 Rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Będziemy pamiętać w modlitwie o Bohaterach, którzy złożyli swoje często młode życie na ołtarzu Ojczyzny walcząc do końca o Jej wolność i niepodległość, aby Bóg darował Im niebo . Polecajmy Bożemu Miłosierdziu w modlitwie także dobro naszej Ojczyzny dzisiaj, abyśmy strzegli Jej wolności i suwerenności, także poprzez wierność Bogu i Matce Bożej – Królowej Polski.

 4. We środę tj. 2 sierpnia wierni mogą uzyskać odpust „Porcjunkuli”. Warunki zyskania odpustu: pobożne nawiedzenie każdego kościoła, odmówienie w nim modlitwy: „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”, stan łaski uświęcającej, przystąpienie do Komunii św., wykluczenie przywiązania do jakiegokolwiek grzechu oraz modlitwa w intencjach Ojca św.

 5. W niedzielę 6 sierpnia w Kościele będziemy przeżywać doroczne Święto Przemienienia Pańskiego.

 6. Zachęcamy w sierpniu do abstynencji od alkoholu. Jest to miesiąc licznych wspomnień z historii naszej Ojczyzny, jak również świąt Maryjnych i pielgrzymowania na Jasną Górę. Pomóżmy naszą postawą trzeźwości tym, którzy borykają się z tym nałogiem.

 7. W miniony piątek zakończył się Mszą św. Dziękczynnąbłogosławiony czas Nawiedzenia Rodzin naszej parafii przez Jezusa Miłosiernego w Jego cudownym Obrazie, trwający ponad półtora roku. Dziękujemy Bożemu Miłosierdziu jako wspólnota parafialna, każda Rodzina, która otworzyła drzwi swego domu oraz każdy z nas indywidualnie za wszelkie dobro,jakiego doświadczyliśmy w tym świętym czasie Nawiedzenia. Módlmy się za siebie nawzajem, abyśmy wiernie trwali przy Jezusie Miłosiernym i zawsze byli otwarci na Jego Łaski. Niech znakiem tego będzie nasza parafialna, rodzinna modlitwa - Koronką do Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy co piątek na Mszę św. wieczorną, po której odmawiamy Koronkę.

 8.  1 sierpnia rusza 33 Łomżyńska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zapisy na pielgrzymkę trwają w parafii: Klasztor i Fara do jutra. Jednocześnie można włączyć się do grupy białej, aby codziennie w dniach pielgrzymki duchowo pielgrzymować do Pani Jasnogórskiej, poprzez modlitwę, Mszę św. i duchowe wsparcie pielgrzymów – łączność przez telewizję Trwam w Apelu Jasnogórskim.

 9. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na KUL oraz cele edukacyjne naszej Diecezji.

 10. Zapowiedzi przedślubne: Andrzej Dudarewicz, kaw. z par. M.B. Królowej Wyznawców w Warszawie i Klaudia Dębska, panna z par. tut.; Przemysław Zyśk, kaw. z par. tut. i Ewelina Komor, panna par. tut.

Drogim Parafianom i miłym Gościom życzymy wielu Łask Jezusa Miłosiernego na cały tydzień: modlitwy, pracy, zasłużonego wypoczynku, bądź trudu pielgrzymowania.