Nasza strona, aby wyglądać i działać prawidłowo, korzysta z plików cookies. Obsługę cookies można wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Więcej o polityce cookies.

Akceptuję

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 4 lutego 2018.
5 Niedziela zwykła (B).

03-02-2018 22:00 xRobert Kaim Ogłoszenia parafialne Czytano: 235

 

 1. Z kalendarza liturgicznego:

  5 lutego (poniedziałek) – Wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy.

  6 lutego (wtorek) – Wspomnienie św. męczenników Pawła Miki i Towarzyszy.

  10 lutego (sobota) – Wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy.

 2. W przyszłą niedzielę tj. 11 lutego przeżywamy w Kościele Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes a jednocześnie jak co roku Światowy Dzień Chorego. Zapraszamy wszystkich chorych i w podeszłym wieku, na specjalną Mszę św. o godz. 9.00 podczas, której będzie okazja do Spowiedzi św. jak również udzielony zostanie Sakrament Namaszczenia Chorych oraz indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Bardzo prosimy krewnych, opiekunów i sąsiadów o pomoc tym Osobom w dotarciu do świątyni. Poczujmy się apostołami tej wspólnej sprawy i poinformujmy tych, którzy o tym nie wiedzą, bądź zapomnieli. Jak przypominamy ten dzień powstał w Kościele z inspiracji naszego św. Jana Pawła II. A więc nasze uczestnictwo w tym święcie będzie radością dla Ojca św. w niebie. Postarajmy się, aby nikogo z nas nie zabrakło. Matka Boża, Pani z LourdesUzdrowienie Chorych wszystkich Chorych zaprasza i czeka z uzdrawiającymi Łaskami swego Syna Jezusa Chrystusa.

 3. Dzieci z klas III przygotowujące się do przyjęcia I Komunii św. oraz Ich Rodziców zapraszamy na Mszę św. i spotkanie w przyszłą niedzielę tj. 11 lutego o godz. 11.30.

 4. W przyszłą niedzielę tj. 11 lutego po Mszy św. wieczornej o godz. 19.00 odbędzie się na plebanii spotkanie Rady Parafialnej. Na spotkaniu podejmiemy namysł nad organizacją Dnia Konsekracji naszej świątyni oraz zakupieniem i instalacją dzwonu kościelnego. W związku z tym serdecznie zapraszam na to spotkanie: wszystkich Członków Rady oraz odpowiedzialnych, Wspólnot działających przy naszej parafii oraz chętnych do zaangażowania się w organizację konsekracji.

 5. We czwartek tj. 8 lutego o godz. 15.30 odbędzie się na plebanii spotkanie wszystkich Katechetów uczących w szkołach znajdujących się na terenie naszej parafii. Serdecznie Was zapraszamy.
 6. Przypominamy, że w każdą środę po Mszy św. wieczornej odprawiamy Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań, które będą odczytywane podczas nowenny, tak jak prosiła sama Matka Boża.
 7. Caritas Diecezji Łomżyńskiej zaprasza do przekazania 1 % podatku dla potrzebujących Mieszkańców naszej Diecezji: dzieciom, ubogim, chorym, bezdomnym, niepełnosprawnym, samotnym matkom. Więcej informacji wraz z numerem KRS znajduje się na plakacie umieszczonym w gablocie parafialnej.

 8. Wspólnoty modlitewno – apostolskie działające przy naszej parafii zapraszają chętnych na spotkania, min. Pallotyńska Wspólnota Ewangelizacyjna we środę o godz. 19.00. Wspólnota charyzmatyczna Przymierze w piątki o godz. 18.45 (I piątek w świątyni na Mszy św. o godz. 18.00). Wspólnota dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa w każdy czwartek o godz. 17.00 na adoracji a potem na Mszy św. o godz. 18.00. Wspólnoty Żywego Różańca w I niedzielę każdego miesiąca o godz. 9.00.
 9. Zapowiedzi przedślubne: Kamil Bolc, kawaler z par. tut. i Paulina Falkowska, panna z par. św. Józefa Rzemieślnika w Księżynie.

 10. Zachęcamy jak co tydzień do nabycia Głosu Katolickiego, w którym znajdziemy wiele ciekawych artykułów i reportaży z życia Kościoła w Polsce i w naszej Diecezji.

   

  Drogim Parafianom i miłym Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa, światła Ducha Świętego przez przyczynę Matki Bożej Uzdrowienia Chorych na każdy dzień.