Nasza strona, aby wyglądać i działać prawidłowo, korzysta z plików cookies. Obsługę cookies można wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Więcej o polityce cookies.

Akceptuję

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 4 Niedziela Wielkanocna – 8 maja 2022 r.

08-05-2022 00:00 Michał Ogłoszenia parafialne Czytano: 105
  1. Dzisiejszą niedzielą, zwaną niedzielą Dobrego Pasterza, rozpoczynamy w Kościele katolickim 59. Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Nie zapomnijmy o tej modlitwie, aby nie zabrakło robotników na niwie Pańskiej.

  2. W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia liturgiczne: w poniedziałek Święto św. Stanisława – biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski; w sobotę Święto św. Macieja Apostoła.

  3. W środę 11 maja, Muzeum Żołnierzy Wyklętych zaprasza na film pt.: „Ignacy Loyola”. Film opowiada o losach wielkiego – najpierw awanturnika, żołnierza, potem zakonnika, myśliciela i świętego. Seanse o godz. 16.00 i 19.00.

  4. W najbliższym tygodniu odbędzie się I Komunia dzieci – dwie pierwsze grupy będą miały swą uroczystość w sobotę 14 maja w godz.: 11.00 i 13.00. Trzecia grupa na dodatkowej Mszy w niedzielę 15 maja o 10.00. Prosimy o modlitwę za dzieci i ich rodziny.

  5. Także w przyszłą niedzielę przypadają uroczystości fatimskie. Po Mszy o godz. 18.00 zapraszamy na różaniec połączony z procesją wokół kościoła.

  6. Trwają zapisy na  parafialną pielgrzymkę w dniach: 22 do 26 czerwca – do Kotliny Kłodzkiej. We wszystkich przewidzianych w programie miejscach są już dokonane rezerwacje. Prosimy więc o pilne zgłoszenie się i wpłatę zaliczki w wysokości 250 zł. Koszt całości 820 zł. W tym momencie zapisało się tylko 22 osoby.

  7. Po Mszach ci, którzy zapisały się na prenumeratę tygodnika katolickiego „Idziemy”, mogą odebrać swój egzemplarz w zakrystii.

  8. Zapowiedzi: Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć: Karol Jędrzejczyk z Moniką Olszewską – oboje z naszej parafii (zapow. 2-ga) oraz Maksymilian Stopka z parafii N. M. P. Nieustającej Pomocy w Spychowie z Anna Karoliną Wojciechowską z parafii tutejszej (zapow. 2-ga)

  9. W ostatnim czasie do wieczności przeszedł nasz parafianin: śp. Władysław Pochmara. Módlmy się za niego: „Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…”.