Nasza strona, aby wyglądać i działać prawidłowo, korzysta z plików cookies. Obsługę cookies można wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Więcej o polityce cookies.

Akceptuję

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 5 listopada 2017.
31 Niedziela Zwykła (A).

04-11-2017 22:00 xRobert Kaim Ogłoszenia parafialne Czytano: 230
 1. Z kalendarza liturgicznego:

  9 listopada (czwartek) – Święto Rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.

  10 listopada (piątek) – Wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

  11 listopada (sobota) – Wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa.

 2. W sobotę tj. 11 listopada przeżywamy w naszej Ojczyźnie Święto Odzyskania Niepodległości. Serdecznie zapraszamy Wszystkich, którym droga Ojczyzna na Mszę św. o godz. 7.00, 9.00 oraz o godz. 18.00 podczas, których będziemy z wdzięcznością polecać Bożej Opatrzności naszą umiłowaną Ojczyznę oraz rządzących przez przyczynę Maryi Królowej Polski oraz św. Patronów naszej Ojczyzny a zwłaszcza przez orędownictwo św. Jana Pawła II.

 3. Przez cały listopad, przed Mszą św. wieczorną o godz. 17.30, odmawiamy Różaniec za zmarłych podanych nam na kartkach wypominkowych. Serdecznie zachęcamy do wspólnej modlitwy. Nasi zmarli, którym tak wiele zawdzięczamy czekają na naszą modlitwę, gdyż sami sobie nie mogą pomóc, natomiast nam mogą wyprosić wiele łask u tronu Boga Miłosiernego. Modlitwa we wspólnocie Kościoła jest dowodem naszej miłości i nieustannej pamięci o zmarłych.

 4. Trwa oktawa święta zmarłych. Jeszcze do środy tj. 8 listopada można uzyskać odpust zupełny za nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych. Warunkiem odpustu jest stan łaski uświęcającej i przyjęcie w tym dniu Komunii św. i modlitwa na intencję Ojca św. Odpust należy ofiarować za zmarłych.

 5. Dzieci z klas III przygotowujące się do przyjęcia I Komunii św. oraz Ich Rodziców zapraszamy na Mszę św. i spotkanie w przyszłą niedzielę tj. 12 listopada o godz. 11.30.

 6. Pragniemy poinformować, że od dzisiaj w naszej parafii przyjmujemy już intencje Mszy św. na Nowy Rok 2018. W celu usprawnienia przyjmowania intencji prosimy o przygotowanie w domu na kartkach planowanych Mszy św.. Prosimy w miarę o czytelne wypisanie tych intencji. Intencje można zamawiać także, w kancelarii, czyli we wtorki i piątki od godz. 16.30 – 17.30.

 7. W sobotę tj. 11 listopada Diecezja Łomżyńska przeżywa 6 rocznicę nadania sakry biskupiej naszemu Ordynariuszowi Ks. Biskupowi Januszowi Stepnowskiemu. Drogiego Ks. Biskupa Janusza polecamy we wdzięcznej modlitwie Bożemu Miłosierdziu przez orędownictwo Patronów Katedry łomżyńskiej: Matki Bożej Pięknej Miłości i św. Michała Archanioła.

 8. W przyszłym tygodniu we czwartek tj. 16 listopada o godz. 15.30 odbędzie się na plebanii pierwsze w tym roku katechetycznym spotkanie wszystkich Katechetów uczących w szkołach znajdujących się na terenie naszej parafii. Serdecznie Was zapraszamy!

 9. Pragniemy wyrazić naszą wdzięczność za złożone dotychczas dobrowolne ofiary na spłacenie kosztów związanych z budową nowego Ołtarza Ofiary i ambonki Słowa Bożego. Za każdą ofiarę złożoną na ten cel wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne: „Bóg zapłać!” i zapewniamy o naszej wdzięcznej pamięci w modlitwie i dalej ośmielamy się prosić o wsparcie.

 10. Za tydzień obchodzimy dzień solidarności z Kościołem prześladowanym. Pamiętając w modlitwie o prześladowanych chrześcijanach pragniemy wesprzeć ich materialnie. Tak więc w przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na: „Kościół w potrzebie!”.

 11. Zachęcamy do nabycia Głosu Katolickiego, w którym znajduje się wiele ciekawych artykułów o naszej Ojczyźnie i reportaży z życia Kościoła w naszej Diecezji i w Polsce.

 12. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Barbary Kuś, l. 67 z ul. Wojska Polskiego 42. Wieczny odpoczynek racz Jej dać, Panie; a światłość wiekuista niechaj Jej świeci na wieki. Amen.

  Drogim Parafianom i miłym Gościom życzymy obfitych Łask Jezusa Miłosiernego na każdy dzień tygodnia przez przyczynę Matki Bożej - Królowej Wszystkich Świętych.