Nasza strona, aby wyglądać i działać prawidłowo, korzysta z plików cookies. Obsługę cookies można wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Więcej o polityce cookies.

Akceptuję

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 6 maja 2018.
6 Niedziela Wielkanocna (B).

05-05-2018 22:00 xRobert Kaim Ogłoszenia parafialne Czytano: 231

 

 1. Z kalendarza liturgicznego:

  7 maja (poniedziałek) – Wspomnienie NMP, Matki Łaski Bożej.

  8 maja (wtorek) – Uroczystość św. Stanisława, biskupa i  męczennika, głównego Patrona Polski. W tym dniu Msze św. w naszej świątyni: o godz. 7.00, i o godz. 18.00.

 2. Rozpoczął się miesiąc maj, który jest poświęcony czci Najświętszej Maryi Panny. Codziennie po Mszy św. wieczornej o godz. 18.30 odprawiane jest Nabożeństwo majowe. Postarajmy się, aby nasza świątynia wypełniała się czcicielami Matki Bożej w roku setnej rocznicy odzyskania Niepodległości przez naszą Ojczyznę. Poprzez wspólny śpiew Litanii Loretańskiej będziemy wypraszać Łaski u Jezusa Miłosiernego dla naszej Parafii przygotowującej się do historycznego Dnia Konsekracji świątyni oraz naszej umiłowanej Ojczyzny.

 3. W przyszłą niedzielę w Kościele przeżywamy doroczną Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W tym tygodniu od poniedziałku do środy przeżywamy Dni Krzyżowe, w których modlimy się w Kościele o dobre urodzaje i błogosławieństwo w pracy na roli i w sadzie oraz za kraje głodujące. Będziemy się modlić w tej intencji podczas nabożeństwa majowego.

 4. W przyszłą niedzielę tj. 13 maja rozpoczniemy w naszej parafii Nabożeństwa Fatimskie z procesją różańcową po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00, podczas której pomiędzy tajemnicami różańcowymi będziemy śpiewać Litanię Loretańską do Matki Bożej odprawiając nabożeństwo majowe. Nabożeństwa Fatimskie będziemy przeżywać od 13 maja do października w niedzielę po 13, każdego miesiąca.

 5. W piątek tj. 11 maja rozpoczniemy w naszej świątyni nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Będziemy ją odmawiać podczas nabożeństw majowych. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 6. We czwartek tj. 10 maja o godz. 18.00 nasza Młodzież przyjmie sakrament Bierzmowania z rąk JE Ks. Biskupa Tadeusza Bronakowskiego. Podczas nabożeństw majowych Młodzież przeżywa nowennę do Ducha Świętego a we wtorek po nabożeństwie około godz. 18.45 będzie składać świadectwo wiary przed delegatem Ks. Biskupa, Ks. Robertem Śliwowskim. Otaczamy Kandydatów do Bierzmowania i Ich Rodziny naszą modlitwą.

 7. Dzieci z klas III przygotowujące się do przyjęcia I Komunii św. oraz Ich Rodziców zapraszamy na Mszę św. i spotkanie w przyszłą niedzielę tj. 13 maja o godz. 11.30.

 8. W poniedziałek tj. 8 maja swoje Imieniny świętuje Biskup Senior Stanisław Stefanek. Drogiego Solenizanta polecamy w modlitwie Bożemu Miłosierdziu przez przyczynę Matki Pięknej Miłości i św. Stanisława.

 9. Stowarzyszenie Muzyków Gama, pod patronatem Prezydenta Miasta Ostrołęka zaprasza na koncert z zespołem Gospel Rain, dedykowany w hołdzie dla Patrona naszego miasta – św. Jana Pawła II, który odbędzie się w kościele NMP Królowej Rodzin w Ostrołęce w przyszłą niedzielę tj. 13 maja po Mszy św. o godz. 17.00. Koncert wpisuje się w Dni Ostrołęki.

 10. Dziękujemy za ofiarę złożoną na zakup i instalację dzwonu, Parafianom z ul Koszarowej 6. Drogich Ofiarodawców polecamy w modlitwie we Mszy św. „Bóg zapłać!”.

 11. Zapowiedzi przedślubne: Marcin-Janusz Heybowicz, kawaler z par. Matki Bożej Królowej Aniołów w Warszawie i Katarzyna Baczewska, panna z par. tut.

  Drogim Parafianom i miłym Gościom życzymy obfitości Bożych Łask i błogosławieństw, darów Ducha Świętego przez przyczynę Matki Łaski Bożej na każdy dzień tygodnia.