Nasza strona, aby wyglądać i działać prawidłowo, korzysta z plików cookies. Obsługę cookies można wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Więcej o polityce cookies.

Akceptuję

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 7 stycznia 2018.
Niedziela Chrztu Pańskiego (B).

06-01-2018 22:00 xRobert Kaim Ogłoszenia parafialne Czytano: 442

 

 1. Dziś pragniemy wspomnieć swój własny chrzest i podziękować Bogu w Trójcy Jedynemu za to, że jesteśmy Dziećmi Bożymi i możemy nazywać Boga naszym Ojcem. Święto Chrztu Pańskiego kończy w liturgii Kościoła czas Bożego Narodzenia. Od poniedziałku rozpoczynamy okres zwykły, który będzie trwał do Wielkiego Postu, czyli do 13 lutego włącznie. Jednak w naszej polskiej tradycji nie kończymy czasu kolędowania i śpiewu kolęd. Będzie on trwał aż do Święta Ofiarowania Pańskiego, czyli Matki Bożej Gromnicznej tj. do 2 lutego.

 2. Dzieci z klas III przygotowujące się do przyjęcia I Komunii św. oraz Ich Rodziców zapraszamy w przyszłą niedzielę tj. 14 stycznia o godz. 11.30 na Mszę św. i spotkanie.

 3. 22 stycznia będziemy przeżywać w naszej Wspólnocie parafialnej Uroczystość św. Wincentego Pallottiego, założyciela Księży Pallotynów i wspólnot Zjednoczenia Apostolstwa Katolickiego. Przed tą uroczystością będziemy odmawiać Nowennę do św. Wincentego Pallottiego, od soboty tj. 13 stycznia na Mszy św. porannej i w niedzielę podczas Mszy św.

 4. W przyszłą sobotę i niedzielę tj. 13 i 14 stycznia zapraszamy wszystkich Współpracowników i Dobrodziejów naszego pallotyńskiego Wyższego Seminarium Duchownego - na spotkanie z Księdzem Duszpasterzem z Ołtarzewa.

 5. Osoby, które skończyły szkołę średnią – matura nie jest wymagana i chciałyby zdobyć zawód lub dodatkowe kwalifikacje, mogą zapisywać się do bezpłatnej szkoły policealnej w ramach Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Ostrołęce mieszczącego się przy ul. Parkowej 6. Szkoła oferuje kształcenie w systemie dziennym, wieczorowym lub zaocznym. Nie ma ograniczeń wiekowych kandydatów. Szczególnie polecana jest nauka w zawodach: opiekun medyczny, terapeuta zajęciowy czy technik masażysta. Więcej informacji na ulotkach, które są wyłożone na stoliku pod chórem.

   

 6. Od 2 stycznia trwa w naszej parafii KOLĘDA. Podczas wizyty duszpasterskiej cała Rodzina  gromadzi się przy stole zasłanym białym obrusem na którym powinien znajdować się Krzyż i zapalone świece, Księga Pisma św. oraz woda święcona, a Dzieci i Młodzież uczęszczające na katechezę powinni przygotować zeszyty od religii, a Młodzież bierzmowana dodatkowo swoje indeksy.

  Porządek Kolędy na najbliższe dni:

  8 I (poniedziałek) – ul. Partyzantów 14 i 16 – 2 księży, ul. Legionowa i ul. Ks. Krzemińskiego oraz ul. Ks. Pęksy – 1 ksiądz.

  9 I (wtorek) – ul. Broniewskiego – 2 księży, ul. Piękna – 1 ksiądz.

  10 I (środa) – ul. Środkowa – 2 księży, ul. Jasna – 1 ksiądz.

  11 I (czwartek) – ul. Braterstwa Broni – 3 księży.

  12 I (piątek) – ul. Krańcowa – 1, 1A, 1C, 1H – 3 księży.

  13 I (sobota) – ul. Łomżyńska i ul. Energetyczna – 1 ksiądz, Osiedle. Leśniewo – 2 księży.

  15 I (poniedziałek) – ul. Bat. Czwartaków i ul. Fabryczna – 1 ksiądz, ul. Gen. Turskiego – 2 księży.

  Kolędę rozpoczynamy od poniedziałku do piątku od godz. 16.00 a w sobotę od godz. 9.00.

  W czasie kolędy nie będzie Mszy św. wieczornej z wyjątkiem sobót oraz niedziel.

  Nie będzie też Mszy św. czwartkowej o godz. 20.00. Na Mszę św. we czwartek o godz. 20.00 zapraszamy 1 lutego.

  Drogim Parafianom i miłym Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa i wielu Łask Jezusa Miłosiernego przez przyczynę Maryi – św. Bożej Rodzicielki na każdy dzień tygodnia a zwłaszcza Rodzinom naszej parafii na czas Kolędy. Szczęść Wam Boże!