Nasza strona, aby wyglądać i działać prawidłowo, korzysta z plików cookies. Obsługę cookies można wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Więcej o polityce cookies.

Akceptuję

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 8 października 2017.
27 Niedziela Zwykła (A).

07-10-2017 22:00 xRobert Kaim Ogłoszenia parafialne Czytano: 232
 1. Z kalendarza liturgicznego:

  9 października (poniedziałek) – Wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka, biskupa.

  11 października (środa) – Wspomnienie  św. Jana XXIII, papieża.

  13 października (piątek) – Wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana.

 2. Dzieci z III przygotowujące się do przyjęcia I Komunii św. oraz Ich Rodziców zapraszamy dziś na Mszę św. i spotkanie z ks. Arturem o godz. 11.30.

 3. Młodzież z klas: VI i VII SP oraz II i III Gimnazjum i Ich Rodziców zapraszamy na Mszę św. i drugie spotkanie w przyszłą niedzielę tj. 15 października o godz. 13.00 w ramach przygotowania do sakramentu Bierzmowania. Obecność obowiązkowa na spotkaniu.

 4. Trwa miesiąc październik, poświęcony Matce Bożej i modlitwie różańcowej. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które są odprawiane w naszej świątyni przed Mszą św. wieczorną, o godz. 17.30. Różaniec dla Dzieci w każdą środę o godz. 15.30. Zechciejmy odpowiedzieć Matce Bożej – Królowej Różańca św. która wzywa podczas Objawień we Fatimie do odmawiania Różańca.

 5. Zapraszamy na ostatnie w tym roku Jubileuszu setnej Rocznicy Objawień Matki Bożej Fatimskiej – Nabożeństwo Fatimskie, w przyszłą niedzielę, tj. 15 października po Mszy św. wieczornej około godz. 18.45. Przynieśmy ze sobą lampiony na procesję fatimską.

 6. W niedzielę 22 października nasza Wspólnota parafialna będzie przeżywać czas wizytacji kanonicznej naszego Arcypasterza Ks. Biskupa Janusza Stepnowskiego. Taka wizytacja każdej parafii odbywa się co 5 lat. Pragniemy jak najlepiej duchowo przygotować się do tego jakże ważnego wydarzenia w życiu parafii, stąd od dnia 13 października rozpoczniemy nowennę do Ducha Świętego, którą będziemy odmawiać na każdej Mszy św.

 7. Zbliża się okres szczególnych modlitw za naszych bliskich zmarłych. Przez cały listopad, przed Mszą św. wieczorną, będziemy odmawiali różaniec za zmarłych podanych nam na kartkach wypominkowych. Kartki te są wyłożone na stoliku za ławkami. Wypominki można składać w zakrystii lub kancelarii. Także za tych zmarłych poleconych w wypominkach, w różnych parafiach pallotyńskich, każdego dnia listopada, zostaną odprawione codziennie 24 Msze św.

 8. W dniu dzisiejszym obchodzimy już 17 Dzień Papieski pod hasłem: „Idźcie naprzód z nadzieją”. W tym dniu przeprowadzana jest w całej Polsce, zbiórka ofiar do puszek na stypendia Papieskiego Dzieła Nowego Tysiąclecia dla dzieci i młodzieży z ubogich i wielodzietnych rodzin. Wychodząc z kościoła można wrzucić do puszki ofiarę na ten cel, za którą składamy serdeczne: „Bóg zapłać!”.
 9. W poniedziałek, 16 października o godz. 19.00 odbędzie się na plebanii pierwsze po wakacjach zebranie Rady Parafialnej, na którym przede wszystkim omówimy wizytację kanoniczną w naszej parafii, jak również podejmiemy namysł nad potrzebami, problemami wspólnoty parafialnej, dokonamy też wyboru nowego przewodniczącego rady. Wszystkich członków rady serdecznie zapraszamy.
 10. W sobotę, 14 października obchodzimy w Polsce Dzień Edukacji. Wszystkich Nauczycieli i Wychowawców z wdzięcznością polecamy w modlitwie Bożemu Miłosierdziu i Matce Bożej Miłości.

 11. Zgodnie z zapowiedzią sprzed tygodnia dziś można się włączyć w inicjatywę obywatelską: „Zatrzymaj aborcję!” w celu ochrony życia ludzkiego od poczęcia, popartej przez Episkopat Polski. Prosimy o wyrażenie naszej postawy chrześcijańskiej składając podpis pod tą ustawą. Można to uczynić wychodząc ze świątyni, gdzie przy stoliku czekają wolontariusze z naszej wspólnoty ewangelizacyjnej z listami, którym z serca dziękujemy: „Bóg zapłać Wam!”. Należy mieć ze sobą dowód osobisty w celu podania pesel.

 12. W najbliższą sobotę odbędzie się pogrzeb dzieci utraconych. Msza św. w intencji Rodziców i za zmarłe dzieci obędzie się w Ostrołęce - Kościół farny o godz. 10.00.

 13. Zapowiedzi przedślubne: Sebastian Dobkowski, kaw. z par. tut. i Marlena Białaszek, panna z  par. tut. / Artur Koza, kaw. z par Miłosierdzia Bożego w Justynowie i Natalia Borcz, panna z par. tut.

  Drogim Parafianom i miłym Gościom życzymy wielu Łask Jezusa Miłosiernego na każdy dzień tygodnia przez przyczynę Maryi -  Królowej Różańca świętego.