Nasza strona, aby wyglądać i działać prawidłowo, korzysta z plików cookies. Obsługę cookies można wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Więcej o polityce cookies.

Akceptuję

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Niedziela Św. Wincentego Pallotiego – 22 stycznia 2023 r.

22-01-2023 00:00 Michał Ogłoszenia parafialne Czytano: 94
  1. W tym tygodniu będziemy obchodzić następujące wspomnienia liturgiczne: we wtorek: św. Franciszka Salezego – biskupa i doktora Kościoła; w środę: Święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła; w sobotę: św. Tomasza z Akwinu – prezbitera i doktora Kościoła.

  2. Dziś, 22 stycznia, obchodzimy Uroczystość Św. Wincentego Pallottiego – założyciela naszego zgromadzenia. Z tej racji kazania na wszystkich Mszach głosi u nas były proboszcz – ks. Marcin Walicki SAC. Serdecznie witamy go w naszej parafii. Dziękując za obecność oraz głoszone Słowo, życzymy mu obfitości Bożych łask na wszystkich apostolskich szlakach.

  3. Dzisiaj, na Mszy o godz. 11.30 zagra w naszym kościele Orkiestra działająca na co dzień przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Ostrołęce.

  4. W najbliższy czwartek 26 stycznia, po Mszy wieczornej, ks. Wojciech zaprasza na krąg biblijny do kościoła, a w sobotę 28 stycznia na godz. 18.00 kandydatów do sakramentu bierzmowania.

  5. W przyszłą niedzielę 29 stycznia zaśpiewa u nas na Mszach zespół „TaRuta” z Ukrainy. Na co dzień pomagają oni sierocińcowi, w którym  przebywają dzieci w wieku od jednego miesiąca do 18 lat w Tarnopolu. Po Mszach będą rozprowadzać płyty i pamiątki. Nabycie ich będzie wsparciem dla sierot. Zachęcamy już teraz do ofiarności i pomocy.

  6. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską. Serdecznie dziękujemy tym, którzy nas przyjęli i za każdą ofiarę przekazaną na kościół. Więcej o kolędzie powiemy w przyszłą niedzielę. Gdyby byli jeszcze chętni, którzy nie mogli przyjąć nas w wyznaczonym czasie, to można zgłosić się do kancelarii, zakrystii lub telefonicznie – umówimy się na wizytę.

  7. Po Mszach osoby, które zapisały się na prenumeratę tygodnika katolickiego „Idziemy”, mogą odebrać swój egzemplarz w zakrystii. 

  8. W minionym tygodniu przeszła do wieczności nasza parafianka – śp. Zofia Szelkowska. Módlmy się za nią: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…