Nasza strona, aby wyglądać i działać prawidłowo, korzysta z plików cookies. Obsługę cookies można wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Więcej o polityce cookies.

Akceptuję

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Niedziela Trójcy Swiętej – 12 czerwca 2022 r.

12-06-2022 00:00 Michał Ogłoszenia parafialne Czytano: 157
  1. W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia liturgiczne: jutro, w poniedziałek: św.  Antoniego – prezbitera i doktora Kościoła; we wtorek: św. Michała Kozala – biskupa i męczennika; w piątek: św. Alberta Chmielowskiego – zakonnika.

  2. Trwa miesiąc czerwiec, czas szczególnej czci oddawanej Sercu Pana Jezusa. Codziennie o 17.30 śpiewamy litanię do Serca Zbawiciela i odmawiamy koronkę do Bożego Miłosierdzia.

  3. W środę 15 czerwca Muzeum Żołnierzy Wyklętych zaprasza na film pt.: „Nadzieja”. To norweski film i historia kobiety, której życie zostaje wywrócone do góry nogami z powodu zdiagnozowania u niej nieuleczalnej choroby. Seans o godz. 19.00.

  4. W najbliższy czwartek – 16 czerwca – przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze będą odprawiane jak w każdą niedzielę. Po Mszy o godz. 11.30 ruszymy tradycyjnie z Jezusem Eucharystycznym do czterech ołtarzy. Po raz kolejny kierujemy wielką prośbę, by ołtarze przygotowali w tym roku parafianie z następujących ulic:           

I Ołtarz przy kościele – mieszkańcy ul. Łomżyńskiej i Energetycznej;            
II Ołtarz przy ul. Czwartaków – mieszkańcy ul. Turskiego,                
III Ołtarz przed blokiem ul. Legionowa 15 – mieszkańcy ul. Legionowej i Krzemińskiego;

IV Ołtarz przy bloku Al. Wojska Polskiego 42 – mieszkańcy ul. Alei WP 42.

Za przygotowanie ołtarzy i procesji już teraz składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Prosimy o uczestnictwo: dzieci – zwłaszcza komunijne, młodzież oraz wszystkich parafian i gości. Dajmy publiczne świadectwo naszej wiary i miłości do Jezusa Eucharystycznego.

  1. To ostatnie chwile, by zapisać się  na naszą pielgrzymkę do Kotliny Kłodzkiej, która odbędzie się w dniach: 22 do 26 czerwca. Koszt całości 820 zł. W tym momencie zapisało się 38 osób. Jednocześnie informujemy, że spotkanie organizacyjne wyjeżdżających odbędzie się w przyszłą niedzielę 19 czerwca po Mszy o godzinie 11.30.

  2. Także w przyszłą niedzielę, o godz. 15.00 w Teodorowie, odbędzie się pod krzyżem Msza św. o dobre plony, a po niej procesja z błogosławieństwem i poświęceniem pól.

  3. W minionym tygodniu z zebranych w skarbonce ofiar przesłano z naszej parafii na Radio Maryja 300 zł. Bóg zapłać za wszystkie datki.

  4. W dniach 15 do 17 lipca na Hali Gołasia w Ostrołęce odbędą się po raz ósmy rekolekcje z ojcem Jamesem Manjackalem. Zapisy przez stronę internetową: www.manjackal.ostroleka.pl. Więcej na ten temat w parafialnej gablocie.

  5. Po Mszach ci, którzy zapisali się na prenumeratę tygodnika katolickiego „Idziemy”, mogą odebrać swój egzemplarz w zakrystii.

  6. W tym tygodniu przeszedł do wieczności nasz parafianin śp. Hipolit Kaczyński. Módlmy się za niego: Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie...