Nasza strona, aby wyglądać i działać prawidłowo, korzysta z plików cookies. Obsługę cookies można wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Więcej o polityce cookies.

Akceptuję

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Niedziela Trójcy Świętej – 30 maja 2021 r.

29-05-2021 20:56 Michał Ogłoszenia parafialne Czytano: 151
 1. Dziś w całym Kościele przeżywamy niedzielę Trójcy Świętej. Wielbimy i oddajemy cześć Bogu, który objawił się nam i działa jako Jeden, ale w Trzech Osobach.

 

 1. Jeszcze tylko do wtorku włącznie o 17.30 będziemy wielbić śpiewem Litanii Loretańskiej naszą Matkę – Maryję. Od środy 1 czerwca rozpoczniemy nabożeństwa do Serca Pana Jezusa. Zapraszamy wszystkich na wieczorne nabożeństwa.

 

 1. W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia liturgiczne: jutro, w poniedziałek 31 maja – święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, 1 czerwca we wtorek św. Justyna – męczennika; w sobotę 5 czerwca św. Bonifacego – biskupa męczennika.

 

 1. W Uroczystość Bożego Ciała, którą będziemy przeżywać w najbliższy czwartek 3 czerwca, Msze będą odprawiane jak w każdą niedzielę. Po Mszy o godz. 11.30 ruszymy tradycyjnie z Jezusem Eucharystycznym do czterech ołtarzy. Prosimy o mobilizację i przygotowanie tych ołtarzy:
  I Ołtarz przy kościele – mieszkańców ul. Partyzantów 2 - 8; II Ołtarz przy ul. Czwartaków – mieszkańców ul. Partyzantów 10 – 16, III Ołtarz na placu przed blokiem Legionowa 15 – mieszkańców z Teodorowa; IV Ołtarz przy bloku Wojska Polskiego 42 – mieszkańców ul. Krańcowej. Za przygotowanie ołtarzy już teraz składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Prosimy o uczestnictwo w procesji: Dzieci, Młodzież oraz wszystkich Parafian i Gości. Dajmy publiczne świadectwo naszej wiary i miłości do Jezusa Eucharystycznego.

 

 1. Parafia farna zaprasza na wieczór uwielbienia, który odbędzie się w kościele przy ul. Szwedzkiej 2 w Boże Ciało po Mszy wieczornej o godz. 18.00.

 

 1. W tym tygodniu przypadają także pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca czerwca. W piątek do południa odwiedzimy chorych, a wieczorem zapraszamy na adorację o 17.00 i Mszę, by uczcić Najświętsze Sece Jezusowe. W sobotę zaś zapraszamy na różaniec o 17.00 i Mszę przebłagalną do Niepokalanego Serca Maryi za wszystkie grzechy i nieprawości mu uczynione.

 

 1. Po Mszach osoby, które zapisały się na prenumeratę tygodnika katolickiego „Idziemy”, mogą odebrać swój egzemplarz w zakrystii.

 

 1. W ostatnim czasie przeszedł do wieczności nasz parafianin: śp. Zenon Władysław Budny. Módlmy się za niego: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 

 1. ZAPOWIEDZI: Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć Maciej August Kupis
  z Anną Karoliną Modzelan – oboje z naszej parafii (zapow. 2-ga).